Strona głównaFinanseWszystko, co musisz wiedzieć o split payment w ramach obsługi księgowej dla...

Wszystko, co musisz wiedzieć o split payment w ramach obsługi księgowej dla firm

Split payment to inaczej mechanizm podzielonej płatności, który wszedł w życie ustawą o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw z dnia 15 grudnia 2017 roku. Przepisy obowiązują od 1 lipca 2018 roku. Obecnie korzystanie z metody jest dobrowolne, ale od 1 stycznia 2019 roku podzielona płatność będzie obowiązkowa dla wszystkich przedsiębiorców.

Niestety metoda ta już teraz przysparza właścicielom firm wielu problemów, ale na szczęście może je sprawnie rozwiązać obsługa księgowa firm, którą w mieście, takim jak Warszawa świadczy biuro rachunkowe Vattax.

Na czym polega mechanizm podzielonej płatności

Zgodnie z mechanizmem metody podzielonej płatności, czyli split payment, należności, wynikające z faktury powinny być rozdzielone na dwa rachunki bankowe, co oznacza, że wartość netto trafia na rachunek bankowy dostawcy, natomiast VAT na specjalny rachunek VAT dostawcy. Ta metoda ma pomóc Skarbowi Państwa przeciwdziałać próbom zatrzymywania przez właścicieli firm VAT-u, który należny jest fiskusowi. Split payment obejmuje wyłącznie transakcje, realizowane na rzecz innych podatników, czyli między jedną firmą a drugą. Obsługa księgowa firmy dla przedsiębiorstw z miast, takich jak Warszawa może wydawać się w takiej sytuacji trudniejsza niż zwykle. Jednakże przedsiębiorcy nie powinni się martwić, ponieważ mechanizm ten nie jest wcale taki trudny, jak się wydaje, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości każdy właściciel firmy powinien zwrócić się o pomoc do biura rachunkowego, które podejmą się obsługi księgowej firm za nich. Jednym z biur rachunkowych, które zajmują się między innymi outsourcingiem księgowości dla firm z Warszawy i okolic jest Vattax. Wszyscy właściciele firm, którzy nie chcą zajmować się księgowością własnego przedsiębiorstwa, mogą skoncentrować się na rozwoju biznesu, a prowadzenie księgowości zlecić firmie zewnętrznej.

Obsługa księgowa firmy – Warszawa

W zamian za zastosowanie split payment resort finansów oferuje przedsiębiorcom benefity, takie jak szybszy zwrot VAT czy wyłączenie stosowania wobec nich przepisów o solidarnej odpowiedzialności. Jednakże większość przedsiębiorców nie jest zadowolonych z tej metody, ponieważ łączy się ona dla nich ze zbyt wieloma niuansami, związanymi między innymi z  obawami przed zamrożeniem należności VAT oraz z koniecznością zmian w prowadzeniu księgowości.  Z firmą Vattax nie musisz przejmować się split payment, ponieważ wszystko zostanie zrobione za Ciebie. Vattax zajmuje się tworzeniem poleceń przelewów w systemie Klienta oraz kontrolowaniem na bieżąco wszelkie zobowiązania czy należności. Obsługa księgowa firmy w Warszawie przez Vattax niweluje możliwość wystąpienia negatywnej sytuacji finansowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne