Strona głównaFinanseNa co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Wybór konta bakowego nie jest prostym zadaniem. Banki kuszą nas różnymi promocjami. Można odnieść wrażenie że jesteśmy wprost zalewani ofertami dotyczącymi założenia konta bankowego. Jednak jest to decyzja, której nie powinno się podejmować pod wpływem chwili. Zazwyczaj założone konto bankowe służy nam bardzo długo (często nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat) dlatego zanim zostaniemy skuszeni promocją któregoś z banku warto dokładnie przyjrzeć się każdej ofercie. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Wybierz bank bliski Twojemu sercu i.. miejscu zamieszkania

Może to wydawać się bardzo banalne ale naprawdę warto zwrócić uwagę na to do jakiej placówki bankowej mamy relatywnie blisko. Doskonale wiemy że konto bankowe można założyć przez Internet bez wychodzenia z domu. Jednak później w trakcie użytkowania z pewnością nie raz będziemy chcieli przekonsultować różne kwestie z bankiem. Warto poza kontaktem telefonicznym mieć względnie wygodną możliwość odbycia spotkania w cztery oczy w placówce banku.

Zwróć uwagę na koszty

To właśnie koszty dla wielu z nas są głównym czynnikiem wyboru konta bankowego. Nie ma czemu się dziwić gdyż banki pobierają opłaty za różne czynności. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Miesięczną opłatę za konto
  • Opłatę za kartę
  • Opłatę za przelewy
  • Opłaty za wypłacenie środków z bankomatu

Oczywiście poza powyższymi opłaty są także pobierane za wiele innych czynności. Dlatego zdecydowanie polecamy dokładnie zapoznać się z ofertą banku i przekonsultować temat ewentualnych kosztów z przedstawicielem banku.

Czynniki pozakosztowe

Zwróć uwagę również na czynniki pozakosztowe. Czy bankomaty w których możesz wypłacać swoje środki bezkosztowo występują w Twojej okolicy? Czy karta kredytowa/debetowa spełnia Twoje oczekiwania? Czy bankowość internetowa i mobilna jest według Ciebie wygodna i intuicyjna? Czy pozostałe produkty danego banku (np. pożyczka, lokata) mogą mieć dla Ciebie jakąś wartość? Na te i parę innych pytań czasami zdecydowanie warto sobie odpowiedzieć przed podjęciem decyzji.

W tym trudnym wyborze pomocne mogą okazać się porównywarki kont bankowych takie jak np. https://loando.pl/konta-bankowe

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne