Strona głównaFinanseKredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Pętla kredytów

Jeden kredyt i jedna rata. Jeśli zaciągnęliśmy zobowiązanie na niewielką kwotę nawet nie odczujemy, że przybył nam jeszcze jeden wydatek. Z drugiej strony, w bardzo łatwy sposób dostaliśmy pieniądze aby kupić sobie wymarzony komputer. Wydaje nam się więc, że jest to dobry sposób aby szybko stać się posiadaczem wszystkiego czego dusza zapragnie. Czemu więc nie zrobić tego jeszcze raz i kolejny. Nie są to duże kredyty, poszczególne raty są w miarę niskie, więc wszystko z pozoru wydaje się fajne. Kiedy jednak przychodzi czas spłaty poszczególnych rat jednocześnie, okazuje się, że nawet niskie zobowiązanie w połączeniu z jeszcze kilkoma innymi, jest dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Często okazuje się, że musimy wybierać pomiędzy tym czy zapłacić wszystkie rachunki i raty, czy zostawić jakieś pieniądze na życie. Jest jednak coś co może pomóc nam wyjść z tej sytuacji. Mowa tu o kredycie konsolidacyjnym.

 

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny ma na celu pomóc nam wyjść z pętli kredytów. Poprzez konsolidację czyli połączenie kilku kredytów w jeden. Jest to oczywiście potoczne rozumienie. W praktyce dzieje się tak, że zaciągamy kredyt,  którym spłacamy nasze aktualne zobowiązania (gdzie łączna suma wszystkich rat przekracza nasze możliwości finansowe), a  w ich miejsce pojawia nam się  kredyt konsolidacyjny. W czym jest lepszy od kilku zobowiązań na raz? Kredyt konsolidacyjny daje nam możliwość zmniejszenia wysokości miesięcznej raty i dostosowania jej do naszych aktualnych możliwości finansowych. W ten sposób będziemy w stanie spłacać ratę kredytu bez uszczerbku na naszym budżecie. Do tego nie będziemy generować dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty. Nasze zadłużenie nie będzie rosło, a z miesiąca na miesiąc będzie malało. Kredyt konsolidacyjny zakłada bowiem wydłużenie okresu kredytowania oraz ujednolicenie warunków. Dzięki konsolidacji znowu będziemy mogli żyć spokojnie, nie martwiąc się czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko.

 

Jak starać się o konsolidację

Kredyt konsolidacyjny należy do gatunku kredytów trudnych. Dzieje się tak dlatego, ze starają się o niego osoby zadłużone, a zatem nie są idealnym kandydatem na partnera dla banku. Z tego powodu kredyt konsolidacyjny jest trudny do uzyskania. Nie starajmy się więc o niego w pojedynkę. W tym celu powinniśmy udać się do firmy pomagającej osobom zadłużonym. Profesjonalny pośrednik kredytowy ma nie tylko fachową wiedzę ale i doświadczenie. Po analizie naszej sytuacji wie gdzie warto wystąpić z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny. Ponadto, ma możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku.

Kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie szansą na wyjście z długów.

Artykuł sponsorowany dla https://habzafinanse.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne