Strona głównaFinanseJak uzyskać kredyt dla zadłużonej firmy?

Jak uzyskać kredyt dla zadłużonej firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze obarczone jest ryzykiem niepowodzeń i strat finansowych. Zdarza się, że pomimo najszczerszych chęci, firma przynosi straty, lub nie ma na jej rachunku na tyle dużo pieniędzy by mogła się rozwijać. Rozwój bowiem zawsze wiąże się z koniecznością inwestycji. Takie wydatki można sfinansować dzięki kredytom i pożyczkom dla firm. Jeśli jednak firma jest zadłużona, uzyskanie kredytu lub pożyczki nie wszędzie będzie możliwe.

Zaświadczenia z ZUS i US. Często są niezbędne, by otrzymać kredyt

Przedsiębiorcy, którzy chcą otrzymać kredyt lub pożyczkę, najczęściej w tym celu udają się do banku. W bankach jednak są wymagane zaświadczenia z ZUS i US. Jeśli firma jest zadłużona, taka informacja pojawia się na zaświadczeniu. To zaś może skończyć się w oczywisty sposób. Bank nie zdecyduje się na udzielenie takiej firmie kredytu lub pożyczki. W tych instytucjach bowiem obowiązuje prawo bankowe i konkretne procedury związane z udzielaniem kredytów i pożyczek zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Decyzja odmowna kredytu nie jest więc złośliwością pracownika banku. Wynika często z przepisów związanych z prawem bankowym. Warto też mieć świadomość, że nawet uregulowanie zaległości w US czy ZUS nie jest rozwiązaniem, jeśli kredyt dla firmy konieczny jest natychmiast. Spłacenie zaległości nie rozwiązuje sprawy, bowiem wszelkie wpłaty muszą zostać zaksięgowane, informacje o finansach firmy zmienione. Dopiero wtedy można ubiegać się o nowe zaświadczenia z ZUS i US. To wszystko jednak trwa dość długo, tym bardziej, że banki często żądają takich zaświadczeń dopiero w końcowym etapie ubiegania się o kredyt. Wcześniej nie wspominając o konieczności zdobycia takiego dokumentu. Czy zatem szybkie otrzymanie kredytu lub pożyczki na zadłużoną firmę jest możliwe? Oczywiście. Wiele firm finansowych udziela pożyczek dla firm, nawet jeśli firma jest zadłużona. Takie produkty pożyczkowe często określane są jako kredyty bez ZUS i US. Warto z nich korzystać.

Kredyty bez ZUS i US udzielane są na podstawie umowy. To w niej jest określone na co można wydać pożyczone pieniądze. Bardzo często możliwe jest ich wydanie na wszystko co jest związane z szeroko pojętym rozwojem firmy. Rozważając wzięcie takiego kredytu, warto pamiętać, że samodzielna analiza ofert pożyczkowych dla firm nie ma większego sensu. W tej sposób można bowiem przeanalizować tylko ograniczoną ilość ofert, a ryzyko wzięcia pożyczki lub kredytu na niezbyt dobrych warunkach jest dość wysokie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z doradcą kredytowym, który doskonale wie, jak szukać takich ofert pożyczkowych i kredytowych i jak dotrzeć do bardzo atrakcyjnych i – dla przedsiębiorcy – najtańszych. Tego rodzaju kredyty i pożyczki mogą być różnej wysokości. Na firmę, która jest zadłużona można wziąć kredyt o wysokości nawet stu tysięcy złotych. Doświadczony doradca finansowy może znaleźć oferty kredytów i pożyczek jeszcze większej wysokości. Wiele zależy jednak od konkretnej sytuacji.

Podsumowując

Zadłużenie firmy nie musi oznaczać konieczności przygotowywania się do jej likwidacji. Bardzo często taką firmę można uratować dzięki kredytom i pożyczkom, a także inwestycjom, dzięki którym zacznie się ona rozwijać i przynosić większe dochody. Nie jest prawdą, że zadłużona firma nie otrzyma kredytu lub pożyczki, choć otrzymanie jej w banku może być bardzo trudne, w wielu przypadkach zaś po prostu niemożliwe. Kredyty bez ZUS i US są jednak jak najbardziej dostępne, a tego rodzaju ofert finansowych jest dość sporo. Aby otrzymać pieniądze na zadłużoną firmę, warto zacząć od kontaktu z dobrym doradcą finansowym, którzy przyjrzy się sytuacji firmy i biorąc ją pod uwagę, wyszuka najlepsze oferty produktów pożyczkowych i kredytowych, przy ubieganiu się o które nie jest konieczne przedstawianie żadnych zaświadczeń z ZUS i US. Podpisując umowę kredytu lub pożyczki, warto oczywiście pamiętać, by pożyczone pieniądze wydawać zgodnie z przeznaczeniem i wszystko spłacać zgodnie z warunkami umowy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne