Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzują się regały wspornikowe?

Czym charakteryzują się regały wspornikowe?

W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzują się regały wspornikowe, które są przeznaczone do składowania materiałów dłużycowych. Opisujmy jakie jest zastosowanie takich regałów oraz jakimi zaletami się wyróżniają.

Zastosowanie regałów wspornikowych

Głównym przeznaczeniem regałów wspornikowych jest składowanie materiałów dłużycowych. Dlatego bywają nazywane mianem regałów dłużycowych, regałów na dłużyce, regałów wysięgnikowych lub regałów wsporczych.

Czym są dłużyce? W taki sposób określa się wszelkie towary, które wyróżniają się długim i wąskim kształtem. Zazwyczaj są to przedmioty, których długość przekracza 200 centymetrów. Z reguły są to materiały budowalne. Przykładem takich materiałów są rury PCV lub rury stalowe, drewniane deski, profile aluminiowe oraz wszelkie inne materiały o dużych gabarytach i podłużnym kształcie.

W przypadku składowania materiałów dłużycowych bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich regałów, gdyż z uwagi na ich niestandardowy kształt często standardowe regały paletowe są niewystarczające. Poza tym, trzeba zwrócić uwagę, że często materiały tego typu mają dużą wagę i mocno obciążają regał.

Czym charakteryzują się regały wspornikowe?

Regały wspornikowe są zbudowane z słupów nośnych oraz leżących na nich ramionach. Konstrukcja z reguły jest wykonana ze stali zimnowalcowanej lub profili hutniczych.

Regał tego typu zazwyczaj jest kotwiony do posadzi przy użyciu śrub rozporowych. Praktyka pokazuje, że takie rozwiązanie zapewnia dużą stabilność dzięki czemu można bez obaw przechowywać towary o dużej wadze. Z reguły regały wspornikowe są w stanie obsłużyć obciążenie wynoszące od 50 do 2000 kg na jeden wspornik. Dokładniej mówiąc, regały wspornikowe określane mianem lekkich osiągają nośność rzędu 175-300 kg na ramię. Natomiast regały wspornikowe określane mianem ciężkich osiągają nośność ramienia sięgającą wspomnianych 2000kg, co w efekcie sprawia, że nośność półki może osiągnąć nawet kilka ton.

 Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej

Regały wspornikowe dobrze dopasowują się do różnych powierzchni magazynowych. Wsporniki mogą być umieszczone po dowolnej stronie słupów, co zwiększa powierzchnię, na której można składować towar.

Poza tym, możliwe jest zamówienie regałów tego typu zgodnie z projektem utworzonym pod charakterystykę i wymiary konkretnego magazynu. W rezultacie możliwe jest tworzenie projektów, które maksymalizują wykorzystanie powierzchni magazynowej. Oczywiście mówiąc o maksymalizacji wykorzystania powierzchni magazynowej trzeba mieć też na uwadze wysokość regałów. Regały wspornikowe są dosyć mocno elastyczne pod tym względem, gdyż ich wysokość wynosi z reguły od 2 do 10 metrów.

Podsumowanie

Praktyka pokazuje, że regały wspornikowe są niezawodnym rozwiązaniem świetnie nadającym się do składowania materiałów dłużycowych. Jest to rozwiązanie, które jest cenione nie tylko ze względu na swoje niestandardowe wymiary, ale także za dużą elastyczność w dopasowaniu się do charakterystyki danego magazynu, dzięki czemu sprzyja optymalizacji wykorzystania powierzchni magazynowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne