Strona głównaUncategorizedNowatorskie napędy elektryczne do wózków inwalidzkich

Nowatorskie napędy elektryczne do wózków inwalidzkich

Osoby niepełnosprawne często, aby zwiększyć swoją mobilność decydują się na zakup wózka inwalidzkiego. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie umożliwiające osobom niepełnosprawnym większe perspektywy oraz większą samodzielność. Jednakże w praktyce tradycyjny, czyli ręczny wózek inwalidzki niesie z sobą wiele utrudnień. Przede wszystkim osoby niepełnosprawne chcące przemieszczać się na tradycyjnym wózku muszą napędzać go siłą własnych mięśni, a to niejednokrotnie nie pozwala im na pokonywanie zbyt długich dystansów. Co więcej do tarcie na czas w odległy punkt przeważnie bywa nie możliwie. Osoba poruszająca się na wózku ręcznym musi przede wszystkim pamiętać, że nawet jak przemieści się na daleki dystans musi mieć siłę, aby wykonać drogę powrotną. W dłuższej perspektywie czasu taki stan rzeczy staje się bardzo uciążliwy i niekomfortowy. Ponadto dostępne na rynku medycznym elektryczne wózki inwalidzkie więżą się z ogromnymi kosztami i przeważnie osoba niepełnosprawna nie dysponuje odpowiednimi środkami pieniężnymi, aby takowy zakupić. Na szczęście obecnie technologia proponuje rozwiązanie tego problemu, a mianowicie dodatkowe napędy do tradycyjnych wózków inwalidzkich.

Jak działają napędy elektryczne do wózków inwalidzkich?

Warto wiedzieć, że napędy elektryczne do wózków inwalidzkich to tak naprawdę nic innego, jak specjalne przystawki elektryczne napędzające wózek. Przystawki zastępują ręczny napęd, czyli siłę mięśni osoby poruszającej się na wózku inwalidzki. Wówczas praktycznie każdy tradycyjny/ręczny wózek inwalidzki może stać się nowoczesnym elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Co więcej bardzo ważną kwestią dotyczącą dodatkowych napędów elektrycznych do wózków inwalidzkich jest prostota w ich montażu. Osoby niepełnosprawne w większości przypadków są w stanie samodzielnie zmontować napęd elektryczny do wózków inwalidzkich.

Napęd elektryczny do wózków inwalidzkich nie tylko umożliwia bez wysiłkowe przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym, ale także posiada szereg innych udogodnień. Tego typu urządzenie zazwyczaj wyposażone są w akcesoria, takie jak: klakson, hamulce z blokadą, oświetlenie typu led, ogranicznik prędkości, a także bieg wsteczny. Choć z pozoru wyposażenie to może wydawać się bardzo podstawowe to w porównaniu do tradycyjnego wózka inwalidzkiego dodatki te stanowią ogromne udogodnienie. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza podczas przemieszczania się w ruchu ulicznym.

Zalety zastosowania dodatkowego napędu do wózka inwalidzkiego

  1. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego do wózków inwalidzkich osoba niepełnosprawna jest w stanie bezpiecznie i sprawnie włączyć się do ruchu.
  2. Osoba niepełnosprawna dzięki zastosowaniu dodatkowego napędu elektrycznego do wózka inwalidzkiego zyskuje większą mobilność i może pokonywać zdecydowanie większe odległości niż poruszając się ręcznie napędzanym wózkiem inwalidzkim.
  3. Osoba niepełnosprawna posiadająca wózek z dodatkowym napędem elektrycznym może przemieszczać się szybciej i jednocześnie bezpieczniej.
  4. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może wyposażyć swój wózek w napęd elektryczny ponosząc mniejsze koszty niż przy zakupie od razu elektrycznego wózka inwalidzkiego.
  5. Napędy elektryczne do wózków inwalidzkich są wyposażone w mocne baterie, których ogromną zaletą jest możliwość ładowania za pomocą tradycyjnego gniazdka elektrycznego.
  6. Dzięki przystawką z napędem elektrycznym nawet stary, wygodny wózek inwalidzki może posłużyć jeszcze wiele lat.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne