Strona głównaUncategorizedWyszukiwanie produktów do sprzedaży/handlu w chinach

Wyszukiwanie produktów do sprzedaży/handlu w chinach

Jak wyszukiwać produkty do sprzedaży z Chin? To pytanie zadaje sobie każdy sprzedawca-importer. W niniejszym artykule opisano typowe sposoby na wyszukiwanie produktów z Chin. Zapraszamy do lektury.

Na pierwszy plan wychodzą portale aukcyjne takie jak AlliExpress, GearBest, Bangood, Wymienione platformy są bardzo popularne w naszym kraju wśród użytkowników prywatnie kupujących towary na swoje własne potrzeby.

Wśród przedsiębiorców popularniejsze są platformy zakupowe nastawione na relacje B2B. Przykładami takich serwisów jest Alibaba, Made-in-China oraz Global Sources.

Platformą, która powszechnie uchodzi za najtańszą jest 1688.com. Różni się od pozostałych popularnych serwisów B2B tym że jest nastawiona na hurtowników z Państwa Środka. Portal ten należy do grupy Alibaba. Czy to że serwis jest dedykowany dla obywateli Chin uniemożliwia zawarcie nam transakcji? Na szczęście nie! Towar można zakupić poprzez agentów pośredniczących w zamówieniu. Przykładowym agentem pomagającym naszym rodakom jest agent1688.com.

Decydując się na jedną z platform handlowych warto dobrze wyselekcjonować produkt, który chcemy nabyć. Należy zwrócić szczególną uwagę na czas i koszt wysyłki. Poza wysyłką należy zwrócić uwagę na renomę sprzedawcy. Pomocne w wyborze sprzedawcy są opinie. Niektóre serwisy oferują selekcje zweryfikowanych sprzedawców co również powinno być bardzo pomocne. Sortując produkty warto skorzystać z różnych wariantów wyszukiwania. Częstym błędem jest sortowanie tylko i wyłącznie po cenie. Dobrym sposobem jest sortowanie po ilości sprzedanych sztuk lub zaufanie algorytmowi wyszukiwarki i skorzystanie z opcji najlepszego dopasowania do wyszukiwania.

Poza platformami internetowymi pośredniczącymi w sprzedaży możemy sami dotrzeć do producentów towarów. Nie jest to proste zadanie ale to nie znaczy że jest nie możliwe. Jak zatem szukać partnerów w biznesie na dalekim wschodzie? Jednym ze sposobów są targi, które odbywają się cyklicznie w większych miastach na terenie Państwa Środka.
Jeśli nie zamierzamy wybierać się na targi pomocne będą fora internetowe zrzeszające importerów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne