Strona głównaBiznesUsługi family office, czyli jak efektywnie zarządzać swoim majątkiem?

Usługi family office, czyli jak efektywnie zarządzać swoim majątkiem?

Powszechnie wiadomo, że spory majątek nie może leżeć w przysłowiowej skarpecie – wymaga on odpowiedniego podejścia, opartego na efektywnym zarządzaniu, inwestowaniu oraz planowaniu. Nie trzeba działać na własną rękę – z pomocą przychodzą usługi family office. Na czym dokładnie polegają i kiedy warto z nich skorzystać?

Zarządzanie i inwestowanie majątku rodzinnego

Usługi family office nie są niczym nowym, jednak w Polsce wciąż jeszcze nie są bardzo popularne. Bardzo chętnie korzystają z nich zamożne, amerykańskie bądź europejskie rodziny, które poszukują sposobów na pomnażanie i ochronę majątku własnego. Seniorzy zazwyczaj zdają sobie sprawę z tego, że majątek na za zadanie zabezpieczać osoby młode czy nowych członków rodziny, jednak ci najczęściej dopiero uczą się poruszać w skomplikowanym świecie biznesu. Usługi family office to idealne rozwiązanie dla rodzin dobrze uposażonych, które chciałyby powierzyć zarządzanie posiadanym majątkiem specjalistom. Warto mieć na uwadze, że eksperci w tej dziedzinie to przede wszystkim prawnicy oraz osoby, posiadające dużą wiedzę w zakresie finansów osobistych, rynków finansowych czy inwestowania. Zarządzanie majątkiem rodzinnym w ramach usług family office pozwala nie tylko go pomnażać, lecz przede wszystkim zapewnia właściwą ochronę, na przykład przed inflacją czy dokonywaniem błędnych decyzji finansowych.

Jak zacząć współpracę?

Nie jest tajemnicą, że usługa family office oferowana jest wyłącznie przez wybrane kancelarie prawne w kraju. Zarządzanie majątkiem rodzinnym wymaga bowiem interdyscyplinarnego podejścia, a także posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia zawodowego – ostatecznie eksperci będą pracować ze sporym majątkiem, który wymaga inwestowania oraz ochrony. Pierwszym krokiem jest więc znalezienie kancelarii, która świadczy usługi family office. Następnie należy ustalić szczegóły współpracy oraz terminy realizacji poszczególnych zadań, jeśli takowe mają zostać wyznaczone. Warto pamiętać o tym, że zarządzanie majątkiem, planowanie transferów czy realizacja poszczególnych celów rodziny to zadania o charakterze długoterminowym. Dlatego też specjaliści przez cały czas pozostają w kontakcie z przedstawicielami rodziny, którzy z ich pomocą podejmują ostateczne decyzje, akceptują i zatwierdzają plany działania. Współpraca układa się pomyślnie i jest niezwykle owocna, głównie ze względu na ogromne zaangażowanie specjalistów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że dobrze uposażone rodziny poszukują pomocy prawnej na najwyższym poziomie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne