Strona głównaBiznesProfesjonalne utrzymanie czystości w przedsiębiorstwach i powierzchniach handlowych

Profesjonalne utrzymanie czystości w przedsiębiorstwach i powierzchniach handlowych

Przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, usługowe, a także sklepy czy biura wymagają okresowych usług sprzątających. Najczęściej są to czynności wykonywane codziennie na bieżąco, a w pewnych przedziałach czasu także większe czynności typu dezynfekcja, mycie przeszkleń, pranie wykładzin. Podobnie dbanie o higienę pracowników w miejscu pracy wymaga zapewnienia im odpowiednich środków BHP, które powinny być dostępne na bieżąco. W jaki sposób rozwiązuje się utrzymywanie czystości, jak można zaopatrywać firmę w niezbędne produkty?

Usługi zewnętrzne czy własny personel?

Osoby decyzyjne w firmach zwykle stają przed dylematem – czy za czystość w firmie mają odpowiadać pracownicy, czy też powinny zostać zatrudnione do tego firmy zewnętrzne? W przypadku pierwszego rozwiązania pojawia się kolejna kwestia, zwykle zależna od charakteru przedsiębiorstwa – czy utrzymanie czystości ma należeć do wszystkich pracowników jednakowo, czy też zostaną na odpowiednie stanowisko zatrudnione osoby do tego dedykowane? Rozwiązaniem z pogranicza obydwu rozwiązań jest jeszcze outsourcing pracowników, umożliwiający korzystanie z pracowników innej firmy, ale na nieco innych zasadach niż całkowite zlecanie usług firmom zewnętrznym.

Profesjonalna chemia gospodarcza

Kolejna kwestia warta rozważenia przy zagadnieniu utrzymywania czystości w różnych przestrzeniach biurowych, usługowych i handlowych to środki czystości. Firmy zewnętrzne często oferują kompleksowe usługi, łącznie z zastosowaniem profesjonalnej chemii. Istnieje również możliwość zaopatrywania się samodzielnie w odpowiednie, najbardziej pasujące środki w sprawdzonych hurtowniach chemii gospodarczej takich jak https://www.merkurygdynia.pl. Może to pozwolić na wykorzystanie wybranych środków, najbardziej odpowiadających specyfice działalności. Ale to również możliwość zakupu innego rodzaju materiałów, które niezbędne są w praktycznie każdym miejscu pracy.

Artykuły BHP i AGD w jednym miejscu

Pracodawca ma prawny obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i odpowiednio wyposażone miejsce pracy. Na bezpieczeństwo składa się także właściwie utrzymana higiena, zapewnienie odpowiednich środków umożliwiających jej zachowanie. W dobrych hurtowniach obok artykułów BHP można zwykle zamówić również inne niezbędne w firmie materiały takie jak drobne AGD, materiały biurowe czy higieniczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości cenna jest także możliwość zasięgnięcia porady wykwalifikowanych handlowców, a w przypadku długofalowej współpracy czy dużych zamówień – negocjacji.

Zadbaj również o higienę osobistą pracowników

Jeżeli w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest wielu pracowników, warto szczególnie zadbać o odpowiednie warunki pracy pod kątem higieny. Często tak drobne kwestie jak wyposażenie toalety w dobrej jakości środki kosmetyczne, zapewnienie dostępu do prysznica i podstawowych kosmetyków jeżeli praca może być brudząca, a także ręczników papierowych czy środków do dezynfekcji odgrywa kluczową rolę w odbiorze miejsca pracy przez ludzi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne