Strona głównaUncategorizedProblem z głowy - 4 skuteczne sposoby na łysienie plackowate

Problem z głowy – 4 skuteczne sposoby na łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest chorobą, która dotyka osoby w różnym wieku. Z problemem tym mierzą się zarówno mężczyźni jak i kobiety w wieku zwykle od 3 do 30 lat. Jak wskazuje nazwa choroby, objawia się ona ogniskami łysienia w postaci placków. Choć schorzenie to kojarzy się przede wszystkim ze skórą głowy, to może pojawić się również w innych miejscach na ciele. Choroba ta niestety powoduje duży dyskomfort u osób, których dotyczy. A to dlatego, że efekty schorzenia są widoczne i mogą postępować. Co jest powodem choroby i czy można ją wyleczyć?

Jak rozpoznać chorobę 

Łysienie plackowate jest drugą najczęściej występującą przyczyną łysienia u ludzi. Objawem charakterystycznym dla tego typu schorzenia jest występowanie ognisk wyłysiałej skóry wielkości około 3 centymetrów. Co ważne – skóra w obrębie tych obszarów wygląda na zupełnie zdrową, a na obrzeżach tych miejsc występują tak zwane włosy wykrzyknikowe. Przy chorobie jaką jest łysienie plackowate często występuje pseudołysienie. Polega ono na tym, że odrastające włosy są pozbawione barwnika, co sprawia, że przybierają one siwą barwę.

Przyczyny łysienia plackowatego

Według aktualnej wiedzy medycznej, podstawową przyczyną tej choroby są nieprawidłowości w układzie immunologicznym. Sprawia to, że mieszki włosowe osoby chorej są atakowane, a to prowadzi do wypadania włosów. Dodatkowo wokół mieszka włosowego zaczyna gromadzić się naciek, który dodatkowo nasila i podtrzymuje już istniejący stan zapalny. Nadzieję budzi fakt, że kiedy stan zapalny mija, pojawia się szansa, że włosy zaczną odrastać. 

Sposoby na wyleczenie łysienia plackowatego

W leczeniu łysienia plackowatego konieczne jest postępowanie holistyczne, czyli takie, które równocześnie zdiagnozuje wszelkie choroby współistniejące, które mogą zaostrzać łysienie plackowate. Wśród skutecznych metod zwalczania tej choroby wymienia się: 

  • krioterapię,
  • mezoterapię igłową,
  • stosowanie dysków z mikroigłami, tzw. rollerów, 
  • laser ekscimerowy.

Niezależnie od wybranej metody, kluczowe jest to, aby wybrać taki gabinet medycyny estetycznej, który profesjonalnie i bezpiecznie pomoże nam wyleczyć chorobę. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne