Strona głównaUncategorizedNa co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą do biura?

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą do biura?

Sprzątanie biur zazwyczaj jest oddelegowywane zewnętrznym firmom sprzątającym. W związku z czym dosyć często zarządcy biur zastanawiają się na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą, która będzie odpowiedzialna za utrzymanie czystości w biurze. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą oraz przy okazji wymieniamy zalety jakie wynikają z postawienia na outsourcing usług porządkowych.

Na co warto zwrócić uwagę? Doświadczenie, dyspozycyjność i przejrzysta umowa.

Wybierając firmę sprzątającą najpierw sprawdź jakich klientów obsługuje. Sprawdź, czy firma ma stosowne doświadczenie i referencje. To powinno być wstępną wskazówką, która oddzieli mało doświadczone firmy od tych nieco bardziej wyspecjalizowanych. Posprawdzaj różne firmy i porównaj oferty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę sprzątanie firm Kraków, aby znaleźć usługi wielu firm tego typu.

Sprawdź, jak wygląda umowa z firmą sprzątającą. Takie kwestie jak ustalenie terminów sprzątania to podstawa. Jednak poza terminami w umowie powinien szczegółowo być opisany zakres wykonywanych usług. Tylko w ten sposób unikniemy ewentualnych nieporozumień w późniejszym czasie. Sprzątanie biur nie powinno być wykonywane na zasadzie sprzątania jedynie w razie zaistnienia takiej potrzeby, tylko powinno mieć charakter metodycznej powtarzalnej pracy, która jest wykonywana niezależnie od tego czy osoba sprzątająca uważa, że zachodzi taka konieczność czy też nie. Oczywiście, gdy sprzątanie odbywa się zbyt często to zawsze można zmodyfikować częstotliwość wykonywania usługi.

Warto też dokładnie ustalić w jaki sposób wykonywana praca będzie kontrolowana. Najlepiej, gdy firma sprzątająca przydziela koordynatora, który regularnie sprawdza jakość wykonywanych usług przez personel sprzątający.

Dlaczego warto zastosować outsourcing sprzątania powierzchni biurowych?

Oddelegowanie sprzątania powierzchni biurowych wyspecjalizowanej firmie może być rozsądnym rozwiązaniem przekładającym się na realne oszczędności. Zatrudnienie personelu sprzątającego jest zazwyczaj znacznie bardziej kosztowne niż rozliczenie z firmą sprzątającą w oparciu o fakturę VAT.

Kolejnym argumentem jest kwestia dotycząca zakupu sprzętu do sprzątania oraz niezbędnych detergentów. Każda licząca się na rynku firma sprzątająca posiada sprzęt wysokiej klasy (np. odkurzacz przemysłowy lub sprzęt do ozonowania). Oczywiście w przypadku samodzielnego zatrudnienia pracownika zakup takiego sprzętu wiązałby się z niepotrzebnymi kosztami.

Poza oszczędnością, największą zaletą jest to, że firma sprzątająca stosuje określone procedury oraz kontrolę jakości co sprawia, że jakość wykonywanych usług jest na zadowalającym poziomie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne