Strona głównaBiznesNowe zasady w galeriach handlowych. Co powinieneś wiedzieć przed zakupami?

Nowe zasady w galeriach handlowych. Co powinieneś wiedzieć przed zakupami?

Pandemia dotknęła wszystkie miejsca publiczne, w tym galerie handlowe. Warszawa podobnie jak każde inne miasto zmienia nawyki zakupowe. Co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się do ulubionej galerii na zakupy?

Dystans, dezynfekcja, maseczki

Naczelne zasady, dotyczące zachowania w przestrzeni publicznej są takie same. Powinieneś zachować dystans, dezynfekować dłonie i zakrywać nos i usta maseczką. Nakazy tego typu towarzyszą nam od miesięcy. Niestety, spora część osób nie jest w stanie ich zaakceptować. Jednak od ich respektowania bardzo wiele zależy. Również to, czy będziesz mógł odwiedzać galerie handlowe. Warszawa i inne miasta ułatwiają klientom odwiedziny w sklepach. Ich najemcy muszą informować, ile osób może jednocześnie przebywać na tej samej przestrzeni. Przed kasami zaznacza się na podłodze, w jakiej odległości od drugiej osoby powinieneś stać.

Rodzinne wyprawy niewskazane

Wiele rodzin fundowało sobie wspólne wyprawy do galerii handlowej. Warszawa i inne miasta w ostatnich miesiącach musiały zweryfikować te zwyczaje. Na wspólny wypad lepiej poczekać. Obecne rekomendacje mówią o tym, aby zakupów dokonywała jedna osoba z rodziny. To nie jest czas na zwiedzanie wszystkich pasaży handlowych. Niewiele podziałasz też w strefie gastronomicznej (można kupować na wynos) i strefie rozrywki. Ta ostatnia ma tak okrojony zasięg, że klienci i tak do niej nie zaglądają. Ponieważ wspólne przestrzenie nie są teraz rekomendowane, w wielu galeriach trudno znaleźć nawet ławki. Wszystko po to, aby klienci skupili się na zakupach i usługach, a nie wielogodzinnym przebywaniu w sklepie.

Ostrożnie w przebieralniach

Jednym z większych problemów, z jakimi musiały się zmierzyć galerie handlowe w Warszawie były przebieralnie. Popularne sieciówki nie polecają korzystania z takich miejsc. Mimo że pomieszczenie jest regularnie dezynfekowane, pozostaje problem z ubraniami, które ktoś założył, ale nie kupił. Jeśli lubisz przymierzać coś przed zakupami, przygotuj się na to, że możesz nie mieć takiej możliwości. W sytuacji, gdy sklepy odzieżowe nie mogą być otwarte, marka zwykle poleca zakupy online. Jest to dla niej źródło dochodu na czas, gdy sklepy stacjonarne nie mogą normalnie funkcjonować.

Zakupy z własnym płynem do dezynfekcji

Co jeszcze zobaczysz, odwiedzając galerie handlowe? Warszawa i inne miasta musiały zainwestować w środki dezynfekujące. Znajdziesz je w toaletach, ale też wielu innych miejscach. Z pewnością są w okolicach wejścia i wyjścia, muszą być w każdym sklepie, do którego wchodzisz. Małe lokale zwykle oferują niewielkie buteleczki z rozpylaczem. Galerie handlowe mają jednak własne dystrybutory. Najczęściej są bezdotykowe. Wystarczy, że podłożysz pod nie ręce, aby uruchomić mechanizm. Mimo takich środków ostrożności klientom rekomenduje się posiadanie własnego płynu do dezynfekcji. Pamiętaj o tym, zanim wybierzesz się na zakupy.

Zastanawiasz się, kiedy będzie możliwy powrót do handlu na dawnych zasadach? Na to pytanie na razie nikt nie potrafi odpowiedzieć.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne