Strona głównaBiznesDlaczego warto zapoznać się z coachingiem i mentoringiem?

Dlaczego warto zapoznać się z coachingiem i mentoringiem?

W wyniku stresu, napięcia, wyścigu szczurów i chaosu panującego za dnia stajemy się jakby wyłączeni. Można porównać to do odłączenia kabla z kontaktu, do którego wcześniej byliśmy podłączeni. Ale czy mamy być stale w sieci i pod napięciem? Bardziej chodzi o to by być świadomym. Głównie swoich celów, marzeń, kwestii w których chcemy się rozwijać i stawać lepszymy. Trzeba to w życiu mieć czarno na białym zapisane na kartce. Badania stwierdzają, że gdy właśnie to zrobimy – zwiększamy szanse na powodzenie naszych celów. 

Co jest potrzebne do zapisania celów? Działający długopis i czysta kartka. Co jest więc potrzebne by to, co zapisaliśmy się spełniło?

Coaching i mentoring 

Może niekoniecznie te dwa terminy naraz. Do osiągnięcia sukcesu potrzebne będzie zdefiniowanie, czym ten sukces dla nas właściwie jest, a potem użycie jednego z powyższych terminów. W najprostszym przykładzie – gdy sukces to osiągnięcie jednego lub kilku punktów zapisanych na owej kartce wtedy wyciągamy coaching, gdy jednak czujemy, że potrzebujemy dłuższego prowadzenia w różnych kwestiach życiowych, coś na wzór oparcia, wtedy wyciągamy mentoring. W tym i tym przypadku pomaga nam ktoś z zewnątrz kto nam pomaga w dążeniu do sukcesu, naprowadzając nas na odpowiednią drogę.

Czy to zawsze jest potrzebne? 

Potrzebne może nie, mimo wszystko warte zwrócenia uwagi. Dlaczego? Bo czasami bodziec z zewnątrz w postaci rozmowy z inną osobą potrafi dać inne spojrzenie na daną sytuację oraz nową energię do działania. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zarówno mentoring jak i coaching jest długofalową współpracą, w której to osoba, która korzysta z takich usług musi dać z siebie jak najwięcej. Nikt za nas niczego nie zrobi – odkrywają się tylko ścieżki, którymi możemy podążać ale to od nas zależy czy z nich skorzystamy.

Warto wejść głębiej w temat, ponieważ to czego nauczy nas coach lub mentor zostanie z nami na długo i nawet jeśli nie wykorzysta się nowych umiejętności teraz to może w przyszłości przyniosą wiele korzyści. Jak najbardziej warto, ponieważ przy jednej osobie będziemy mogli uzyskać szerokokątne spojrzenie. Warto, bo dowiemy się więcej o nas. Sprawdzimy na ile nas stać. Dowiemy się, czego pragnęliśmy od zawsze i w końcu…osiągniemy spełnienie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne