Strona głównaUncategorizedNa czym polega kremacja zwłok?

Na czym polega kremacja zwłok?

Śmierć bliskiej osoby to bardzo smutna chwila dla rodziny Zmarłego. Mimo przeciwności losu wymagane jest podjęcie kilku ważnych decyzji. Między innymi jest to decyzja związana z rodzajem pogrzebu. Wyróżniamy pogrzeby tradycyjne oraz te połączone z urną. W ostatnich latach popularność zyskuje właśnie kremacja zwłok. Jak właściwie wygląda tego typu pogrzeb? Gdzie oferowana jest kremacja zwłok? Na te i inne pytania znajdziecie Państwa w poniższym artykule.

Kremacja zwłok – na czym polega?

Kremacja to jeden z najstarszych zwyczajów pogrzebowych. Jest ona uznana przez wiele religii w tym kościół katolicki. Jest to jeden z czynników dlaczego kremacja zwłok zyskuje coraz więcej zwolenników, również w Polsce. Kremacja to nic innego jak bezdymne i bezzapachowe spopielenie ciała w specjalnym piecu zwanym piecem kremacyjnym. Ciało do kremacji jest przygotowywane podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Zmarły zostaje ubrany w tradycyjny odświętny ubiór. Nie jest to reguła, ponieważ sporadycznie Rodziny Zmarłego proszą aby owinąć ciało całunem. Tak przygotowane ciało jest składane do trumny drewnianej lub papierowej.  Kolejnym etapem jest spalenie zmarłego które trwa około 2 godzin. Po skremowaniu prochy są wkładane do urny, a ta z kolei zaklejona. Kolejnym etapem jest wydanie urny wraz z prochami pracownikowi zakładu pogrzebowego, który przewozi je do domu pogrzebowego celem przechowania do dnia pogrzebu.

Więcej o tym na czym polega kremacja zwłok zasięgniecie Państwo na stronie internetowej: www.zadora24.pl/kremacja.html

Kremacje zwłok – gdzie są wykonywane?

Podstawowe pytanie, które pewnie zadaje sobie w tej chwili wiele osób brzmi, gdzie się zgłosić, gdy zdecydujemy się na kremację zwłok kogoś bliskiego? Tak naprawdę nikt nie powinien mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Wszystko dlatego, że na terenie całego kraju znajduje się wiele profesjonalnych miejsc wykonujących kremację zwłok. Już w samej Małopolsce znajdziemy ich kilka, a to tylko przykład, ponieważ również w innych miastach kremacja Wadowice zyskuje na popularności, więc powstaje coraz więcej profesjonalnych punktów.

Oferta kremacji zwłok – co się na nią składa?

Aby skremować zwłoki bliskiej osoby, należy wypełnić szereg formalności. Zakład Pogrzebowy Zadora z Wadowic od ręki załatwia takie formalności. Przede wszystkim należy dostarczyć niezbędne dokumenty, w tym odpis aktu zgonu oraz zgodę na skremowanie osoby Zmarłej. Można zdecydować się na samodzielne załatwienie tych papierów, ale po co jak firma pogrzebowa Zadora załatwi je za nas nieodpłatnie. Jest to duże odciążenie, gdyż w jednym miejscu załatwimy wszelkie formalności.

Jaki Zakład Pogrzebowy oferujący kremację wybrać?

W Wadowicach funkcjonuje kilka zakładów pogrzebowych. Jednym z nich jest firma pogrzebowa sygnowana imieniem i nazwiskiem wadowickiego przedsiębiorcy – Marka Zadory. Właśnie ten zakład pogrzebowy wykonuje najwięcej kremacji na terenie miasta Wadowice. Jako jedyni współpracują z krematorium na terenie miasta Kraków, Ruda Śląska oraz Bytom. Dzięki tej współpracy możecie Państwo liczyć na najlepszą cenę świadczonych usług pogrzebowych związanych z kremacją zwłok.

Jaki kontakt do Zakładu Pogrzebowego?

Do zakładu pogrzebowego, który świadczy usługi pogrzebowe zarówno tradycyjne jak i te połączone z kremacją można zadzwonić na całodobowy numer telefonu:

33 873 86 56 lub kom 509 397 895.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne