Strona głównaBiznesDobra i wielofunkcyjna drukarka atramentowa - czym powinna się charakteryzować?

Dobra i wielofunkcyjna drukarka atramentowa – czym powinna się charakteryzować?

Niezawodna i dobrze działająca wielofunkcyjna drukarka atramentowa jest bardzo pożądana nie tylko w biurze, ale także w domu. W jednym urządzeniu zawiera się skaner, drukarka i ksero, a nawet fax. Na rynku istnieje jednak wiele różnego rodzaju urządzeń wielofunkcyjnych, co powoduje, że trudno jest zdecydować się na jeden z nich. Na jakie parametry warto  zwrócić uwagę podczas zakupów wielofunkcyjnej drukarki atramentowej?

Drukarka atramentowa wielofunkcyjna – dlaczego to najlepsza opcja do domu i małej firmy?

Drukarka atramentowa wielofunkcyjna łączy w sobie zalety samej drukarki, faxu, kopiarki i skanera. Dzięki temu możliwe jest szybkie przygotowanie i powielanie dokumentów oraz zdjęć. Dodatkowo, wszystkie urządzenia niezbędne w domu lub w biurze są dostępne od ręki. Zakup jednego urządzenia wielofunkcyjnego pozwala także zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Poza tym, dużą zaletą drukarki tego typu jest kompaktowość, co oznacza, że nie trzeba wygospodarować dużo miejsca na biurku, żeby zmieścić wszystkie urządzenia.

Najważniejsze funkcje atramentowej drukarki wielofunkcyjnej

Jak wcześniej wspomniano, urządzenie wielofunkcyjne może wykonywać jednocześnie wiele różnych zadań. Najważniejsze funkcje atramentowej drukarki wielofunkcyjnej to drukowanie i skanowanie. Dzięki wbudowanemu skanerowi, możliwe jest przeniesienie dokumentów i zdjęć do formatu pliku cyfrowego, a następnie zapisanie ich na dysku twardym lub w chmurze. Atramentowa drukarka wielofunkcyjna posiada także funkcję kopiowania zeskanowanych dokumentów, zmieniając się w ten sposób w fotokopiarkę. Niektóre modele działają również jako fax, co umożliwia wysyłanie i odbieranie dokumentacji i fotografii.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając drukarkę wielofunkcyjną?

Wybierając drukarkę wielofunkcyjną, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów i je porównać. Po pierwsze, należy zastanowić się, jaki format papieru będzie najczęściej drukowany i skanowany. Najpopularniejsze są urządzenia o rozmiarze A4, jednak w niektórych firmach, szczególnie artystycznych, niezbędne mogą okazać się urządzenia o formacie A3. Kolejny parametr to wielkość sprzętu. Do dużych przedsiębiorstw dobre będą urządzenia różnych rozmiarów, nawet te największe, jednak w domach prywatnych i mniejszych firmach najlepsze będą małe modele. Całe szczęście, największą zaletą wielofunkcyjnych drukarek jest ich kompaktowość, co pozwala na oszczędność miejsca, które trzeba by było poświęcić na postawienie kilku urządzeń.

Bardzo ważny jest także sposób łączenia się z drukarką. Najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie WiFi, które obecnie stanowi standard na rynku. Alternatywnym sposobem jest połączenie przez kabel USB, jednak jest to wysoce niepraktyczne zwłaszcza, gdy z drukarki wielofunkcyjnej korzysta więcej osób. Warto sprawdzić również prędkość urządzenia, maksymalne obciążenie i liczbę arkuszy, które zmieszczą się w podajniku. Te parametry mają ogromne znaczenie i duży wpływ na ekonomię działania drukarki. W najdroższych modelach obciążenie może wynosić nawet 15000 stron na miesiąc, a pojemność podajnika nawet 250 kartek.

Jakie urządzenia wielofunkcyjne wybrać do domu lub firmy?

Do domowego użytku warto wybrać atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, które posiadają wydajne tusze i są dostosowane do drukowania w wielu formatach papieru. Najlepiej zdecydować się na modele, które są w stanie wydrukować co najmniej 2400 dokumentów i 1300 arkuszy wypełnionych grafiką. Aby ułatwić sobie pracę, warto wybierać także modele wyposażone w bezprzewodowe łącze WiFi.

W biurach natomiast urządzenie trzeba dobrać odpowiednio do potrzeb pracowników. Najlepiej kupować bardziej wydajne modele, czyli takie, które drukują ponad 10 000 czarno-białych stron i co najmniej 4000 fotografii. By usprawnić proces wymiany tuszu, który przy dużej ilości wydruków jest wykonywany bardzo często, warto zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne atramentowe z napełniaczem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne