Strona głównaUncategorizedMastif - jedna z najstarszych ras psów

Mastif – jedna z najstarszych ras psów

Mastif to jedna z najstarszych ras psów. Jego przodek był znany 5000 lat temu. Wówczas były to dzikie psy bojowe i bardzo różniły się od dzisiejszych pięknych i dostojnych mastifów.

Mastify to kochane, wielkie psy, które są świetnymi towarzyszami dla całej rodziny. To połączenie majestatyczności, elegancji i odwagi. Powinny być spokojne, oddane i zdolne do obrony swojego domu. Mastiff nie jest agresywny i nie zaatakuje bez przyczyny. Jest lojalny, czuły oraz inteligentny. Nigdy nieśmiały ani złośliwy.

Mastif – silny charakter

Należy pamiętać, że mastiff to pies niezależny, wzbudzający respekt. Cechuje go silny charakter, bywa uparty i władczy. Co jeszcze można powiedzieć o mastifach? A no na pewno to indywidualiści i samodzielne psy. W ich przypadku ważna jest odpowiednia socjalizacja i poświęcenie mu odpowiedniej ilości czasu na wychowanie. Starannie ułożony stanie się ciepłym psem, wyrozumiałym i cierpliwym w stosunku do swych małych opiekunów. Mastify bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela i nie lubią zmian. Dla mastifa najważniejsza jest rodzina. Bardzo solidnie pełni funkcję stróża i nie wpuszcza na teren posiadłości żadnej obcej osoby ani zwierzęcia.

Temperament mastifa

Na temperament mastifa ma wpływ wiele czynników, w tym dziedziczność, trening i socjalizacja. Szczenięta o miłych temperamentach są ciekawskie i zabawne, chętnie podchodzą do ludzi i lubią być przez nich głaskane. Zanim zdecydujecie się na tę rasę, warto porozmawiać o niej z jej hodowcą, wybrać się do hodowli i poznać rodziców szczeniąt. Hodowla mastifów (należące do FCI), którą możecie rozważyć może pochodzić z Polski, ale też z zagranicy.

Mastif a sport

Mastify ze względu na swoje duże rozmiary nie są dobrymi towarzyszami joggingu. Za to lubią spokojne dłuższe spacery. Szczenięta są bardziej aktywne i lubią poszaleć, ale dopóki nie osiągną dojrzałości fizycznej nie można ich forsować, gdyż wpłynie to negatywnie na rozwój stawów.

Mastif jakie schorzenia?

Mastify są ogólnie zdrową rasą, ale podobnie jak wszystkie inne rasy, są podatne na pewne schorzenia takie jak dysplazja biodrowa, łokciowa, epilepsja, cystynuria, nowotwory, problemy z oczami. Nie wszystkie mastify zachorują na którąkolwiek lub wszystkie z tych chorób, ale ważne jest, aby mieć o nich świadomość, jeśli zastanawiamy się nad zakupem psa tej rasy. Ważne jest również, aby zapytać hodowców, jakie badania robią swoim psom, aby ograniczyć pojawianie się tych chorób.

Czy to odpowiedni pies?

Mastiffy są świetnymi towarzyszami dla każdego, kto może pomieścić ich wielkie rozmiary i nie ma nic przeciwko ślinieniu się tu i tam. Mieszkańcy mieszkań i właściciele psów po raz pierwszy mogą chcieć rozważyć inną rasę. Ale jeśli szukasz dużego psa z mnóstwem miłości do obdarowania, może to być psiak dla Ciebie!
Partnerem tekstu jest wyszukiwarka najlepszych hodowli psów na świecie: https://www.look4dog.com

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne