Strona głównaBiznesJakie umiejętności są ważne w firmach z branży HR?

Jakie umiejętności są ważne w firmach z branży HR?

Na rynku oferowanych jest wiele profesjonalnych kursów i szkoleń dla pracowników z branży HR. Kursy tego typu rozwijają zarówno umiejętności miękkie jak i twarde. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy jakie umiejętności są ważne w firmach z branży HR.

Jakie umiejętności są potrzebne osobom pracującym w branży HR?

Szkolenia dla firm HR mogą skupiać się na rozwijaniu kompetencji miękkich lub twardych. Pracowanie w tej branży wymaga bowiem nie tylko wiedzy z zakresu zarządzania oprogramowaniem do rekrutacji, umiejętnym korzystaniem z LinkedIn oraz komunikatywnym językiem angielskim, ale przede wszystkim dobrze rozwiniętych kompetencji miękkich. Kluczową rolę odgrywają wszelkie kompetencje związane z komunikatywnością. W tym między innymi:

  • umiejętność sprawnego poprowadzenia rozmowy;
  • umiejętność rozpoznania talentów poszczególnych osób i umiejętności przydzielania im dopasowanych do nich zadań;
  • umiejętność zadawania trafnych pytań;
  • umiejętności łagodzenia konfliktów;
  • umiejętności rozmawiania na trudne tematy i okazywania empatii.

Poza tym niezwykle ważne jest zarządzanie zespołem w firmie. Osoby wyznaczone na liderów w branży HR muszą dopiero nauczyć się, jak powinny budować zaufanie w oczach swoich współpracowników. Pracodawca musi skupić się na rozwijaniu w nich cech przywódcy i jednocześnie zachować w nich poczucie przynależności do grupy.

Czy warto inwestować w szkolenia pracowników?

Poza tym, że kursy rozwijają kompetencje, dodatkowo działają motywacyjnie. Szkolenia dla firm HR rozwijają i poszerzają horyzonty pracowników. Budują więzi między członkami grupy i pomagają wyznaczać nowe cele. Kursy są źródłem inspiracji i pozytywnym bodźcem, który daje zespołowi trochę więcej kreatywności podczas codziennej pracy.

Z reguły kursy są mocno docenianym dodatkiem pozapłacowym przez samych pracowników. W ten sposób pracodawca nie tylko buduje przewagę konkurencyjną w postaci podnoszenia kompetencji swojego zespołu, ale także zapewnia dodatkowy benefit dla pracowników.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne