Strona głównaUncategorizedJaki wpływ na skórę i włosy ma witamina A?

Jaki wpływ na skórę i włosy ma witamina A?

Witamina A obok witaminy C i E należy do związków o charakterze antyoksydacyjnym. Oznacza to, iż ma zdolność do zwalczania wolnych rodników, które w nadmiarze prowadzą do zaburzenia homeostazy organizmu i występowaniu chorób. Szkodliwe czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczone powietrze kurzem, pyłem czy dymem tytoniowym oraz promieniowanie świetlne powodują, iż proces starzenia się skóry jest znacznie przyśpieszony. Dlatego też warto uzupełniać codzienną dietę suplementami, które dostarczą potrzebnych związków pozytywnie wpływających na kondycję skóry i włosów. 

Witamina A – wpływ na skórę

Internauci poszukujący informacji na temat witaminy A często zadają pytanie „witamina A na co pomaga”. Przede wszystkim witamina A znana jest z wpływu na wzrok. Jednak oprócz tej funkcji ma ogromny wpływ na kondycję skóry. W postaci retinolu wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Wygładza skórę oraz ujędrnia ją, dzięki czemu niwelowane jest uczucie ściągnięcia. Skóra jest elastyczna oraz redukowane są przebarwienia powstałe na skutek kontaktu ze słońcem. Retinol intensyfikuje produkcję kolagenu, białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry. Witamina A słynie również z właściwości regenerujących wysuszonego naskórka.

Retinol – wpływ na włosy

Witamina A wzmacnia włosy wraz z cebulkami i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Jest niezbędnym składnikiem procesów metabolicznych odpowiedzialnych za stan komórek rogowych naskórka. Ponadto, zapobiega nadmiernemu złuszczaniu się skóry, dzięki czemu włosy na dłużej pozostają świeże. Retinol poprawia kondycję włosów, zmniejsza ich łamliwość oraz chroni przed nadmiernym wypadaniem. Działanie witaminy A jest szczególnie zauważalne przy włosach cienkich.

Suplementacja witaminą A może odnosić pozytywne działanie o każdej porze roku. W okresie jesiennym i zimowym chroni przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak zimne powietrze, wiatr, które sprzyjają osłabieniu włosów i łamliwości. Z kolei w miesiącach letnich chroni skórę przed niepożądanymi zmianami w postaci przebarwień oraz dzięki antyoksydacyjnym właściwościom opóźnia proces starzenia się.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne