Strona głównaUncategorizedUrządzanie wnętrz – od czego zacząć?

Urządzanie wnętrz – od czego zacząć?

Niemal każdy z nas lubi urządzać i dekorować swój dom. Jest on własną, prywatną przestrzenią, gdzie chcemy czuć się dobrze i otaczać ładnymi, cieszącymi oczy przedmiotami niezależnie od tego, czy wracamy z pracy do przytulnej kawalerki czy do przestronnego apartamentu.

Urządzenia mieszkania zaczynamy już na poziomie ścian, wybieramy kolory farb, które lubimy, dopasowujemy zasłony w podobnej palecie kolorystycznej oraz kupujemy wygodne meble, których barwa będzie współgrała z wnętrzem i cieszyła oczy. Zdecydowana większość osób decyduje się na jasne, pastelowe barwy, co jest zrozumiałe, gdyż powiększają one optycznie pomieszczenia oraz, co równie ważne, rozjaśniają przestrzeń wokół nas.

Dodatki – dekoracje ścienne

Istotne są także dodatki, ponieważ one nadają osobisty charakter przestrzeni. Mogą to być nastrojowe lampy, ciekawe bibeloty przywożone z podróży, koce i poduszki w egzotyczne wzory czy też piękne obrazy. W nawiązaniu do ściennych ozdób rynek proponuje konsumentom inne interesujące możliwości. Należą do nich naklejki w różnych rozmiarach i kształtach, czy też duże mapy. Obie opcje potrafią odmienić wnętrze i już od naszych preferencji zależy, na którą się zdecydujemy. Takie naklejki będą szczególnie wdzięcznym tworzywem w pokoju najmłodszych członków rodziny. Za ich pomocą można wyczarować ścianę jak z bajkowej krainy, w której hasają jednorożce lub zwierzęta, które dziecko widziało podczas ostatniej zagranicznej wycieczki z rodzicami.

Ozdoby drewniane

Jeśli chodzi o dekoracje ścienne w formie map to najczęściej wybieranym motywem jest mapa świata z tworzywa drewnianego. Będzie ona ozdobą wnętrza dla trochę starszych domowników. Drewniana mapa świata wspomoże każdego ucznia w nauce geografii i będzie też ciekawym urozmaiceniem wnętrza w salonie, gdzie spędzają czas wolny mieszkańcy domu. Taka dekoracja ma liczne pozytywne funkcje: może stanowić inspirację dla kolejnych podróży, a jej widok będzie codziennie przypominał miłe chwile z ostatnich wakacji.

Przed zakupem sprawdź!

Szukając odpowiedniej ozdoby należy zwrócić uwagę również na tworzywo, z którego została wykonana mapa świata na ścianę. Ważne jest dobrej jakości drewno (aby pięknie się prezentowało mimo upływu lat) oraz substancje, którymi zostało zabezpieczone. Należy wystrzegać się chemikaliów, gdyż codziennie zatruwają powietrze w domu. Obecnie bez żadnego problemu można dostać ekologiczne, bezpieczne produkty pokryte bejcą wodną i olejem lnianym.

Zalety ozdób z drewna to:

  • uniwersalny wygląd, pasuje do nowoczesnych jak i rustykalnie urządzonych pomieszczeń,
  • duża trwałość materiału, odporność na odkształcenia,
  • ocieplenie ścian”, nadanie wnętrzu wrażenia przytulności,
  • oryginalny prezent dla rodziny i przyjaciół,
  • naturalne tworzywo, bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Warto poświęcić trochę więcej czasu na uważne wybranie dodatków do naszych wnętrz. To one pierwsze przyciągają wzrok naszych gości. Kupując ładną lampę, drewnianą mapę czy ścienną naklejkę nie poświęcajmy jakości na rzecz ceny. Pamiętajmy, że te przedmioty mają w założeniu długo cieszyć oczy i ozdabiać nasz dom.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne