Strona głównaFinanseJak wybrać pożyczkę gotówkową?

Jak wybrać pożyczkę gotówkową?

Współcześnie ubieganie się o pożyczkę jest procesem .. zróżnicowanym. Czasami wystarczy 15 minut plus dowód osobisty. Ba! Często można zaciągnąć pożyczkę przez Internet jeszcze szybciej! Tymczasem wzięcie pożyczki w banku może być długotrwałym procesem wymagającym wielu formalności. Naszym zdaniem nie należy ulegać optymizmowi. Wzięcie pożyczki powinno być spokojną i przemyślaną decyzją. Najlepiej na spokojnie porównać oferty pożyczkowe. Poniżej opisujemy jak przygotować się do wzięcia pożyczki gotówkowej. 

Po pierwsze trzeba sprawdzić czy źródło z którego chcemy wziąć pożyczkę jest wiarygodne. Instytucje pozabankowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Zazwyczaj kuszą pierwszą darmową chwilówką, niskim oprocentowaniem lub elastycznym harmonogramem spłat. Jednak zdecydowanie przestrzegamy przed korzystaniem z tego rodzaju ofert. Naszym zdaniem wybierając pożyczkodawcę należy przede wszystkim kierować się renomą oraz wiarygodnością dlatego bardziej zalecamy zwrócenie się z prośbą o ofertę do instytucji bankowej. 

Po drugie sprawdź dostępne na rynku oferty. W tym celu możesz skorzystać z dostępnych porównywarek, które dosyć łatwo znaleźć w Internecie lub zgłosić się do doradcy finansowego. Naszym zdaniem doradztwo kredytowe to dobre rozwiązanie. Doradcy oferują swoje wsparcie na każdym etapie zaciągania pożyczki. Poza tym z reguły skorzystanie z oferty kompetentnego doradcy skutkuje znalezieniem korzystniejszej (czytaj tańszej) oferty. 

Po trzecie, dokładnie przeanalizuj warunki oferty, regulamin, biuletyn informacyjny oraz wszelkiego rodzaju dokumenty. Naprawdę nie warto brać pożyczki w 15 minut. Lepiej dokładnie wczytać się w warunki umowy. Przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu warto szczegółowo porozmawiać z przedstawicielem instytucji od której planujesz zaciągnąć pożyczkę. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne