Strona głównaPozostałeEliminacja mistrzostw Europy 2020 – analiza grup E-G

Eliminacja mistrzostw Europy 2020 – analiza grup E-G

Jesteśmy już po losowaniu grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2020. W niniejszym artykule krótko opisujemy sytuacje w grupach E-G. Szczególną uwagę przykuwa grupa G, w której to faworytem są biało-czerwoni.

Silne grupy eliminacji euro 2020

Grupa E to Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry i Azerbejdżan. Myślisz – faworyt grupy E i od razu mówisz – Chorwacja czyli wicemistrzowie świata, posiadający w swoim składzie najlepszego piłkarza globu ostatniego sezonu Lukę Modricia. Jeśli chodzi o drugą drużynę, to najwyżej stoją akcje Walii i Słowacji, chociaż i Węgrzy mogą włączyć się do rywalizacji o miejsce w turnieju. Walka o wyjście z tej grupy będzie bardzo wyrównana i trudno jest wskazać kto utworzy wraz z Chorwatami parę finalistów. Bukmacherzy najwyżej typują reprezentację Chorwacji.

W grupie F zagrają: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta. Najlepszy zespół ostatniej dekady, bo tak niewątpliwie można nazwać Hiszpanów, nie powinien mieć najmniejszych problemów z wyjściem z tej grupy, a za nimi najprawdopodobniej uplasuje się któraś ze skandynawskich drużyn, oczywiście lepsze notowania ma reprezentacja Szwecji i to ona powinna zająć miejsce w finałach.

Czas na prezentację polskiej grupy G, gdzie oprócz reprezentacji Polski zagrają: Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa. Grupa wydaje się prosta, jednak podczas ostatnich mistrzostw świata również mieliśmy,, prostą grupę”. Wielu polskich ekspertów piłkarskich w roli faworyta upatruje się zespół austriacki, który składa się z wielu zawodników grających regularnie w klubach najmocniejszych lig świata. Oczywiście nasi piłkarze również występują w trykotach mocnych europejskich drużyn, ale niestety brakuje czasami właśnie tej regularności w graniu, jeśli to powróci, to możemy spokojnie zająć miejsce w fotelu lidera.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne