Strona głównaPozostałeJak poradzić sobie z pluskwą?

Jak poradzić sobie z pluskwą?

Pierwszym sygnałem, że przyszło nam się zmierzyć z pluskwą będą nieprzyjemne ugryzienia na naszym ciele. Pojawiają się nocą i charakteryzuje je liniowe ułożenie. U niektórych osób może wystąpić również reakcja alergiczna na ugryzienie pluskwy, wtedy miejsca ukąszenia będą opuchnięte, czerwone i swędzące.

Aby stuprocentowo potwierdzić obecność pluskiew w naszym domu najlepiej je po prostu odnaleźć. Dorosłe osobniki to bezskrzydłe, brązowe owady o obłym kształcie i długości 5 mm. Poszukiwania należy zacząć w ich ulubionym środowisku: tkaninach, drewnie i papierze, czyli w: ramach łóżka, materacach, zasłonach, dywanach, tapicerowanych meblach, za tapetami, pod wykładziną lub linoleum, na biblioteczce.

Pluskwy domowe to niezwykle uciążliwi, niechciani lokatorzy. Żywią się niestety, głównie ludzką krwią. Co ważne, wbrew powszechnym opiniom możemy się na nie natknąć nie tylko w miejscach zapuszczonych i brudnych, ale i tych eleganckich, i czystych. Dzieje się tak, bowiem te małe pasożyty bardzo łatwo wnieść do domu np. na butach, na domowym pupilu, czy razem z „uratowanym” ze śmietnika meblem (co ostatnio stało się dość modne, ale i ryzykowane właśnie ze względu na czające się w starych okazach pasożyty).

Kiedy odkryjemy u siebie w domu siedlisko pluskiew najlepiej od razu skierować się do fachowca, dla którego nie obca jest dezynfekcja pluskiew białystok, to miejsce gdzie bez problemu znajdziemy tego typu specjalistę. Domowe sposoby nie są zbyt skuteczne, a dobrze i w porę wykonana profesjonalna dezynfekcja mieszkania białystok ze swoimi fachowcami będzie tu naprawdę godną polecenia usługą, gwarantującą skuteczność.

Ważne, by nie zwlekać z problemem zbyt długo, im dłużej czekamy tym pasożyty bardziej się mnożą i zakładają więcej gniazd w coraz bardziej odległych zakamarkach mieszkania. Ważne jest również, aby firma, którą wybierzemy była przygotowana pod względem technologii, wiedzy i doświadczenia do przeprowadzania zabiegów dezynsekcji, tak jak np. dezynsekcja białystok cena usługi oczywiście jest ważna, jednak w tym wypadku najważniejsza będzie technika wykonania. W przypadku problemu z pluskwami najczęściej zostanie nam zaproponowane:

– zamgławianie ULV,
– oprysk ciśnieniowy,
– wymrażanie (rzadko),
– wygrzewanie (stosowane jedynie w pustych pomieszczeniach ze racji niszczącej siły wysokiej temperatury).

Przed dezynsekcją mieszkanie należy odpowiednio przygotować, o czym firma się tym zajmująca na pewno nas poinformuje. W trakcie dezynsekcji i w ciągu kilku następnych dni pomieszczenie powinno pozostać puste. Wszystkie rzeczy, które przed dezynsekcją zabieramy ze sobą (ubrania, pościel, dokumenty itp.) powinny zostać wyprane w temperaturze 60 stopni lub wymrożone w – 20 stopniach. Choć, może, to być niemiły obowiązek należałoby również poinformować sąsiadów o zaistniałej sytuacji. Jeżeli pluskwy zdążyły do nich przejść, to zaraz po dezynsekcji mogą niestety do nas wrócić, jeśli sąsiedzi w porę nie zauważą problemu.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne