Strona głównaBiznesAngielski jako najpopularniejszy język na świecie

Angielski jako najpopularniejszy język na świecie

Język angielski niewątpliwie jest najpopularniejszym językiem na świecie. Wynika to z wielu wydarzeń historycznych. Obecnie ludzie na całym świecie uczą się języka angielskiego z wielu powodów. W dobie globalizacji, jego znajomość to kluczowa kwestia do osiągnięcia wysokich stanowisk zawodowych. Pozwala również na kontakty z ludźmi na całym świecie. Oczywiście nie każdy człowiek zna język angielski, ale bardzo prawdopodobne, że wszędzie, gdzie się wybierzemy znajdziemy kogoś, kto lepiej lub gorzej mówi po angielsku.

Uniwersalność języka angielskiego

Język angielski obecnie umożliwia porozumiewanie się z całym światem, ale nie zawsze tak było. Na kartach historii zapisało się wiele “uniwersalnych” języków. Ich powszechność była jednak znacznie mniejsza. Związane jest to z rozwojem technologii i sposobów pozwalających przesyłać informacje. Jeszcze nie tak dawno temu, wszystkie wiadomości były przekazywane drogą ustną lub listownie. Jeśli odległość między nadawcą, a adresatem była duża, transport takiej informacji również wymagał czasu. Obecnie przepływ danych na tysiące kilometrów może trwać ułamki sekund. To bardzo duże udogodnienie i wielka przewaga nad przeszłością.

Dzięki uniwersalności języka angielskiego ułatwiona jest możliwość współpracy między ludźmi. Zdobycze różnych krajów w kwestii technologii i kultury mogą obecnie ze sobą współgrać. Pozwala to wydobyć z nich najlepsze cechy i stworzyć coś niesamowitego, coś co nie byłoby w zasięgu pojedynczego państwa. Właśnie dlatego ludzkość na całym świecie kształci się w kierunku znajomości języka angielskiego. Umiejętność posługiwania się tym językiem pozwala na komunikację z przedstawicielami innych państw. Daje to zupełnie nowe możliwości w kwestii handlu, biznesu i nauki. Kooperacja ludzi z całego świata sprawia, że ludzkość rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Warto również podkreślić, że angielski jest oficjalnym językiem naukowym Ziemi. Większość znaczących publikacji jest prezentowana w języku angielskim. Książki, badania lub ważne artykuły, które w oryginale nie są po angielsku, na pewno zostaną na ten język przetłumaczone. Angielski jest furtką do ogromu wiedzy, który znajduje się między innymi w literaturze. To właśnie w języku angielskim są najlepsze książki naukowe świata. Szukając wielu szczegółowych informacji na konkretny temat warto zajrzeć również do anglojęzycznej literatury – bardzo często jest tam znacznie więcej danych.

Ile osób potrafi mówić po angielsku?

Ciężko powiedzieć jak wiele osób posługuje się językiem angielskim. Głównym problemem jest stwierdzenie czy dana osoba potrafi mówić po angielsku. Do różnych statystyk są wliczane osoby na zróżnicowanym poziome wiedzy – od rozpoczynających naukę angielskiego, do osób, które mogą swobodnie porozumiewać się po angielsku. Biorąc pod uwagę jedynie osoby, które znają angielski na dość dobrym poziomie i nie jest dla nich problemem komunikacja w nim to liczba takich ludzi wynosi około 250 milionów. Z kolei uznając również osoby dopiero uczące się języka angielskiego lub znające kilka podstawowych zagadnień, liczba ta rośnie aż do 1,8 miliarda osób.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne