Strona głównaUncategorizedRekordy Roberta Lewandowskiego

Rekordy Roberta Lewandowskiego

Chyba nikomu nie musimy przedstawiać najlepszego i najbardziej utalentowanego piłkarza polskiej reprezentacji. Jest nim oczywiście Robert Lewandowski, ikona piłkarska i przede wszystkim fenomen, który dla naszej drużyny pobił wszystkie dotychczasowe rekordy, o których większość polskich reprezentantów mogłaby tylko pomarzyć. Ma skończony 30 lat i nie tylko w kraju tak strzela, ponieważ w swoim klubie również bije wszelkie rekordy. Od dziesięciu lat miażdży system na krajowych i międzynarodowych stadionach, strzelając piękne bramki i pobijając niesamowite rekordy. W tym krótkim raporcie pragniemy pokazać Ci najważniejsze statystyki w reprezentacji.

Bukmacherzy go uwielbiają

Lewandowski strzelił w koszulce reprezentacji polski najwięcej goli w historii polskiej piłki nożnej. Było to aż 56 trafień. Poprzedni rekord pobił podczas eliminacji mistrzostwa świata w 2018 roku, kiedy Polska grała mecz z Armenią. Ważna również zaznaczyć, że poza Lewandowskim tylko czterech piłkarzy na świecie ma więcej bramek w swoich reprezentacjach. Neymer, Chhetri, Messi i oczywiście słynny Ronaldo.

Najwięcej bramek dla Polski trafia zawsze w meczach o stawkę, czyli tych, które są eliminacjami do mistrzostw europy, bądź świata. Legalni bukmacherzy obstawiają Lewandowskiego w pierwszej czołówce najlepszych strzelców dekady. Tak właśnie było w poprzednich latach. W eliminacjach do euro Lewandowski trafił 15 bramek, a w eliminacjach do mistrzostw świata zaliczył aż 21 bramek i został królem strzelców tych rozgrywek przed wielkim mundialem.

To tylko największa ilość bramek, ale Lewandowski ma też wiele innych rekordów. Minimum najdłuższą passę strzelecką. Tutaj polscy bukmacherzy oszaleli, kiedy po raz kolejny z rzędu trafiał do siatki. Dwa razy zdarzyło się, że przez 7 kolejnych spotkań zdobywał bramki. Jest to kolejny rekord wszech czasów.

Kolejnym ważnym rekordem jest ilość hat-tricków. Trafia ich naprawdę dużo, ale jeden jest wyjątkowy, ponieważ na zdobycie trzech bramek potrzebował zaledwie 4 minuty. Niebywale wyczyny. Możemy być dumni, że mamy w szeregach takiego dominatora.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne