Strona głównaFinanseSzybkie przelewy online – czy są bezpieczne?

Szybkie przelewy online – czy są bezpieczne?

Internet to dla większości z nas coś oczywistego i ważnego, co usprawnia nasze codzienne funkcjonowanie. Dzięki niemu możemy w każdej chwili przeczytać na naszym smartfonie czy komputerze, co dzieje się na świecie, sprawdzić pogodę czy odszukać rozkład jazdy autobusów.

To wszystko zajmuje nam dzisiaj dosłownie kilka sekund, podczas gdy kiedyś musielibyśmy na wszystkie te czynności poświęcić mnóstwo czasu. Internet umożliwia nam nawet wykonywanie szybkich przelewów online za praktycznie każde zakupy. Czy to dobrze? Choć pewnie znajdą się osoby, które będą doszukiwały się w tym negatywów, bez wątpienia należy stwierdzić, że Internet to ogromne udogodnienie.

Programy pośredniczące w płatnościach, czyli co umożliwia nam technologia FinTech

Szybkie przelewy online to jedno z rozwiązań oferowanych przez technologię FinTech. Czym się charakteryzuje? To innowacja technologiczna przygotowana dla sektora finansowego, która dotyczy zarówno instrumentów finansowych, jak i usług. Do ich grona można zaliczyć także dedykowane bankowe aplikacje mobilne, płatności zbliżeniowe, kantory online, jak również właśnie płatności online. Idealnym przykładem jest tu chociażby Tpay, PayU czy Przelewy24. Są to niezwykle bezpieczne, a także zaawansowane technologicznie rozwiązania. Takie transakcje są monitorowane przez cały czas i posiadają znakomite zabezpieczenia.

Bezpieczeństwo w sieci – jak to było kiedyś?

Jak pokazuje życie, człowiek uczy się na własnych błędach. Podobnie było z przelewami internetowymi. Początkowo wcale nie dawały one takiej pewności, jak dzisiaj, że transakcja przebiegnie bezpiecznie. Sprytni złodzieje znajdowali coraz to lepsze sposoby na kradzież pieniędzy z kont ich właścicieli. Zarówno firmy zajmujące się transferami pieniędzy, jak i same banki stale podejmowały próby zmiany tego stanu rzeczy. Z tego powodu powstała technologia, która pozwala na bezpośrednie wykonanie przelewu, bez konieczności angażowania w to pośredników. Teraz cyber-kradzieże zdarzają się znacznie rzadziej, a jeśli już do nich dochodzi, bardzo szybko można je wytropić.

Bezpieczne przelewy online – czy to możliwe?

Oczywiście! Dzisiaj szybkie przelewy online to codzienność i są one naprawdę bezpieczne. Co więcej, używana dzisiaj technologia minimalizuje czas przesyłu pieniędzy, co również zmniejsza szansę na kradzież pieniędzy. Platformy umożliwiające wykonanie przelewu przez Internet dają gwarancję tego, że nic nie stanie się z naszymi funduszami.

Pomimo tego, że dzięki tym systemom jesteśmy bezpieczni, nie oznacza to, że możemy kompletnie zapomnieć, by w sieci być uważnym. Nigdy nie klikajmy więc w niepewne linki, które dostajemy w mailach, a także dbajmy o to, żeby nie podawać swoich danych, gdy nie ma takiej konieczności, a już na pewno nie podczas rozmów telefonicznych. Dbanie o swoje bezpieczeństwo oraz świadomość zagrożeń jest niesamowicie ważna! Nie lekceważmy więc tego i bądźmy ostrożni na każdym kroku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne