Strona głównaUncategorizedPrzyczyny zawilgocenia ścian

Przyczyny zawilgocenia ścian

Problem z zawilgoconymi ścianami to sytuacja który chciałby uniknąć każdy z nas. Usunięcie wilgoci z budynku bywa naprawdę kłopotliwe i w większości przypadków wymaga skorzystania z pomocy specjalistycznych firm. Jakie są przyczyny wilgoci? Jak radzić sobie z takim problemem?

Zanim przejdziemy do przeprowadzenia drobnego remontu należy przeprowadzić proces osuszania który w większości przypadków jest po prostu niezbędny. Zatem przed antonim strategii na walkę z wilgocią należy przeprowadzić ekspertyzę informującą o źródle i przyczyny wilgoci. zazwyczaj przyczyną jest nieprawidłowo wykonana izolacja, szczególnie w rejonie fundamentów oraz ścian na porterze budynku. 

Kolejną przyczyną może być nieprawidłowe izolowanie termiczne przegród wewnętrznych. W ich wnętrzu dochodzi do skraplania się powietrza. W tym wypadku zanim przejdziemy do gruntownego remontu budynku należy niezwłocznie pozbyć się zalegającej wilgoci. 

Następną przyczyna jest bardziej trywialna. Mowa tutaj o wilgoci która powstaje podczas codziennego eksploatowania budynku. Podczas kąpieli w łazience, gotowania w kuchni lub jakiejkolwiek innej czynności zdarza nam się produkować nadmierne ilości gorącego powietrza lub pary wodnej. w przypadku budynków które mają prawidłowo zaimplementowaną cyrkulację powietrza tego rodzaju czynności nie powinno być problemem. Jednak zdarza się że nie wydajny system cyrkulacji może doprowadzić do zawilgocenia ścian, których źródłem jest codzienna eksploatacja budynku.

kolejną przyczyną o jakiej należy wspomnieć jest nieszczelność w instalacji wodnej lub kanalizacyjnej. Zdarza się że tego rodzaju usterka może powodować zbieranie się wody ścianach lub pod powierzchnią podłogi.

Na koniec należy zaznaczyć że najprostszą i wbrew pozorom całkiem częstą przyczyną zawilgoceń jest zalanie budynku spowodowane awarią kanalizacji, powodzią, skutkami ulewnego deszczu itp. 

Niezależnie od przyczyny zawilgocenia ścian należy zwrócić się do specjalistycznej firmy, która najpierw dokona analizy źródła problemu a następnie zleci odpowiednie działania osuszające. 

Więcej informacji na: https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-podposadzkowe

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne