Strona głównaUncategorizedPompa do oleju napędowego

Pompa do oleju napędowego

Pompy do olejów

Przy wyborze armatury do przepompowywania olejów stajemy przed trudnym wyborem pompy do paliwa. Na rynku spotkać można bardzo wiele pomp które różnią się między sobą wieloma parametrami. Podstawową rzeczą jaka musimy ustalić jest przeznaczanie pomy, czyli rodzaj cieczy jaką będziemy przepompowywać, jeżeli jest to olej musimy ustalić jego klasę lepkości. Następnie określamy orientacyjną wydajność pompy z którą chcielibyśmy przepompowywać ciecz, wydajność pomp podawana jest zazwyczaj w litrach na minutę lub w litrach na godzinę. Kolejnym parametrem jest zasilanie pompy tutaj mamy do wyboru zasilanie z sieci elektrycznej 230V, zasilanie trójfazowe 400V, lub jeżeli używamy pompę w miejscu gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej możemy wybrać którąś z pomp zasilanych napięciem stałym 12 V lub 24 V, napięcie takie uzyskamy z akumulatorów w pojazdach mechanicznych.

Łopatkowe pompy do oleju

Najbardziej popularne na rynku pompy to pompy łopatkowe które stosowane są bardzo często przez producentów zbiorników na olej napędowy do przepompowywania oleju ze zbiornika do pojazdu mechanicznego, pomy tego typu produkuje m. in. włoska firma PIUSI. pompy do oleju napędowego firmy PIUSI charakteryzują się niezawodnością i służą bezawaryjnie przez wiele lat. Jednym z elementów eksploatacyjnych w pompach Panther 56, Panther 72 oraz pompa E120 bo o nich mowa, są łopatki oraz zestaw uszczelniający, które należy raz na jakiś czas wymienić.

Pompy zębate do paliwa

Pompy tego typu należą do grupy wyporowych rotacyjnych pomp. Pompy zębate dzielimy na pompy z zazębieniem rotacyjnym wewnętrznym lub zewnętrzny w zależności od zastosowanych kół zębatych. Zasada działania w obu układach polega na przeniesieniu momentu obrotowego za pomocą wałka na zewnętrzne koło, wewnętrzne koło obracane jest przez zewnętrzne. W pompach zębatych ze występuje duże tarcie dlatego pompy zębate stosowane są do olejów. Pompy zębate ze względu na prosta budowę i dobrą sprawność stosowane są do przetłaczania olejów oraz innych cieczy o podobnych właściwościach fizykochemicznych.

Pompy membranowe

Tego typu układy pompowe zasilane są poprzez sprężone powietrze. Szerokie zastosowanie pomp membranowych sprawia, że możemy wykorzystać je do substancji chemicznych, agresywnych kwasów i zasad jak również do przetłaczania lub przepompowywania zabrudzonej wody, oleju napędowego lub opałowego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne