Strona głównaBiznesOczekiwania wobec smartfona. Czym się kierować?

Oczekiwania wobec smartfona. Czym się kierować?

Dzisiejsze smartfony posiadają tak wiele funkcji, że śmiało mogłyby konkurować z niektórymi laptopami. To już nie ten czas, gdy telefon ma służyć nam jedynie do dzwonienia i wymieniania wiadomości. Dzięki szeroko rozwiniętej technologii, dziś smartfony mogą dać nam również możliwość pracy, nauki i szeroko pojętej rozrywki.

Android kontra iOS – co wybrać?

Wśród wielu ciekawych i solidnych modeli, należy poważnie zastanowić się nad tym, jaki najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Po zakupie urządzenia nie zapominajmy o jego odpowiednim zabezpieczeniu, np. poprzez wykup ubezpieczenia wyświetlacza.

Oba systemy mają swoje zalety, więc wiele zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy od telefonu. Zarówno Android, jak i iOS mają swoich zwolenników i przeciwników. Czym właściwie różnią się oba systemy?

Android cechuje się możliwością licznych konfiguracji systemu, co pozwala na dopasowanie go do swoich potrzeb i upodobań. Wielozadaniowość urządzeń sprawia, że taki sam system możemy mieć np. również na telewizorze. Szereg ciekawych aplikacji jest dostępnych w Google Play; dodatkowo mamy również możliwość tworzenia własnych systemowych nakładek.

W przypadku iOSa mamy do czynienia z prostym, ale solidnym, niezawodnym systemem. Znajdziemy go wyłącznie na urządzeniach marki Apple, które możemy dowolnie ze sobą łączyć. Liczne aplikacje są dostępne w sklepie App Store, zaś sam system jest stabilniejszy niż Android (i uchodzi za bezpieczniejszy).

Gdy wybierzemy już odpowiedni dla siebie system operacyjny, znacząco zawęzimy obszar poszukiwań idealnego smartfona.

Wielkość i ubezpieczenie wyświetlacza – o tym warto pamiętać

Wielkość wyświetlacza determinuje rozmiar całego urządzenia. Jeszcze do niedawna panował trend, że im większy smartfon, tym lepiej, choć powoli zaczyna się to odwracać. Jedno jest pewne – każdy z nas ma inne preferencje. Warto dopasować do nich swój wybór.

Smartfony do 4 cali najlepiej sprawdzą się u osób, które nie potrzebują telefonu do zbyt wielu rzeczy. Rozmowy, SMS-y i przeglądanie mediów społecznościowych – to rzeczy, które można wykonywać na małym urządzeniu. Trudniej może być natomiast edytować dokumenty tekstowe, grać, czy uczestniczyć w zdalnych zajęciach lub wykonywać prace biurowe. Nieco wygodniejszy do większej liczby zadań może być smartfon do 5,5 cala, na którym komfortowo obejrzymy film, ogarniemy e-maila i zagramy w grę.

Smartfony powyżej 5,5 cala to te największe. Posiadają one wiele zalet dla osób, dla których telefon ma być urządzeniem wielofunkcyjnym. Bez problemu przeczytamy na nim e-booka, obejrzymy filmy w dobrej jakości i zagramy w gry o zaawansowanej grafice.

Niezależnie od tego, jak dużego smartfona wybierzemy, warto pamiętać o ubezpieczeniu wyświetlacza. To jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów w najnowszych telefonach, a jego naprawa zwykle jest droga – poza gwarancją dobrze jest więc mieć dodatkowe zabezpieczenie na krytyczny moment.

Procesor – ważny, choć pomijany

Statystyczny konsument nie kupuje telefonu w oparciu o jego procesor. Szkoda, bo ma on niemałe znaczenie. Procesor odpowiada za wydajność naszego telefonu i determinuje płynność jego działania.

Każdy procesor ma określoną liczbę rdzeni. Upraszczając nieco sprawę możemy stwierdzić, że jednordzeniowy procesor nie radzi sobie z płynnym obsługiwaniem więcej niż jednej aplikacji jednocześnie. Analogicznie: dwurdzeniowy – dwóch, cztero- – czterech i tak aż do ośmiu. Jeśli planujemy wykorzystywać telefon do pracy, warto wybrać ten o kilku rdzeniach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne