Strona głównaUncategorizedKiedy stosować fungicydy do ochrony drzew owocowych przed parchem?

Kiedy stosować fungicydy do ochrony drzew owocowych przed parchem?

Jabłonie i grusze jadalne, które są poważnie zakażone parchem, mają słabą jakość owoców i są osłabione w wyniku utraty liści.

Fungicydy mogą być stosowane do ochrony zdrowych drzew przed parchem, ale nie wyleczą silnie zainfekowanego drzewa.

Kiedy należy rozpocząć opryskiwanie, aby zlikwidować parch gruszy?

Opryski fungicydami należy rozpocząć, gdy wiosną pojawią się pierwsze zielone końcówki liści. To właśnie wtedy pąki liściowe zaczęły się otwierać, tak że widoczna jest tkanka liścia. Zawsze sprawdzaj na etykietach fungicydów zalecany odstęp między opryskami. Większość etykiet oferuje szereg dni oczekiwania przed ponownym natryskiwaniem, przykładowo 7 do 10 dni po natryskiwaniu konieczne będzie ponowne powtórzenie oprysku. Jeśli parch był problemem podczas sadzenia drzew owocowych, opanowanie go może zająć rok lub dwa. W drugim lub trzecim roku powinno się stwierdzić, że wystarczy opryskiwać od pojawienia się zalążków liści do połowy czerwca. Niektóre rodzaje fungicydów mogą być odpowiednie tylko w przypadku opryskiwania tuż po opadnięciu kwiatów, gdy opryski owadobójcze mogą być również konieczne i nie ma zapylaczy.W przypadku większości sprayów na parch gruszy czy jabłoni potrzebna jest tylko porcja środka grzybobójczego, środek owadobójczy jest niepotrzebny i może zaszkodzić pożytecznym owadom zapylającym. Nie używaj uniwersalnego lub nieselektywnego produktu do drzew owocowych podczas ich kwitnienia, ponieważ zabijają one zapylacze, w tym pszczoły miodne, trzmiele, pszczoły samotnice i wiele innych pożytecznych owadów, ponieważ zawierają środek owadobójczy.Niektóre produkty są zalecane do stosowania na drzewach owocowych ozdobnych, ale nie są bezpieczne do stosowania na owocach jabłoni lub gruszy przeznaczonych do spożycia. Zawsze dokładnie przeczytaj i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami na etykiecie środka grzybobójczego, kiedy zwalczasz parch gruszy. Warto również utrzymywać okolice drzew w czystości, ponieważ grzyby mogą przetrwać na opadłych liściach i owocach, należy je zatem w odpowiedni sposób usuwać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne