Strona głównaUncategorizedJak funkcjonuje karta kredytowa?

Jak funkcjonuje karta kredytowa?

Karta kredytowa to typ karty płatniczej. Gdy jej używasz, korzystasz z zakresu kredytowego danego Ci poprzez bank. Kartę kredytową możesz mieć w tymże samym banku, w jakim masz założone konto bankowe, lecz gdy owe artykuły w żaden sposób się nie sumują, możesz jednakowo doskonale mieć ją w każdej innej firmie. Wielkość pożyczki (zatem limitu na karcie kredytowej), wyznacza pożyczkodawca. Limit jest wypadkową Twoich miesięcznych zysków i historii kredytowej. W związku z tym należy wiedzieć, jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa funkcjonuje jako limit kredytowy, natomiast dostępny jest w postaci karty, jednak nie środków wpłacanych wprost na konto usługobiorcy. Nabywając coś oraz płacąc z pomocą karty kredytowej, środki nie są uzyskane z konta osobistego klienta, lecz specjalistycznego rachunku kredytowego, jaki został otwarty dla klienta po zawarciu umowy z bankiem. Karta kredytowa jest niezwykle elastyczna pod wobec umowy. Klient może korzystać z określonego zakresu oraz uregulować zadłużenie bez żadnych wydatków, pod warunkiem, iż nie przekroczy określonego czasu.

Reguła funkcjonowania karty kredytowej jest niezwykle prosta. Bank nie rozpocznie naliczać odsetek od obciążenia narosłego na rachunku karty, zanim użytkownik z niej nie korzysta, lub nie przewyższa okresu zapłaty karty kredytowej. Ze względu na niezwykle podobny wygląd oraz przeznaczenie jest niezwykle często mylona z kartą debetową, natomiast zatem główną kartą płatniczą, jaka znajduje się w naszych portfelach. Rozbieżność w ich liczbie na naszym rynku jest natomiast dosyć duża.

Jak korzystać z karty kredytowej?

Przede wszystkim mądrze – w razie konieczności. Karta kredytowa zalecana jest osobom, jakie mogą liczyć na stałe, regularne dochody wynagrodzenia, jakie zapłacą miesięczną zapłatę zobowiązania. Kartą kredytową możesz robić różnorodne transakcje (płacić w sklepach stacjonarnych oraz internecie, wypłacać z bankomatu, zlecać przekazy z jej rachunku), lecz aby uniknąć specjalnych opłat za kartę kredytową – unikaj wypłat z bankomatu oraz przelewów z karty.

Kto może uzyskać kartę kredytową?

Czasy, gdy to kartę kredytową mogli mieć jedynie najbogatsi wybrańcy, już dawno mięły. Teraz banki właściwie chętnie proponują karty kredytowe, o czym mówią liczne promocje z tym połączone. Pomimo to każdy bank stawia pewne warunki osobom, jakie starają się o kartę kredytową. Przede wszystkim, o kartę kredytową mogą wystąpić osoby pełnoletnie, natomiast w pewnych wypadkach wymagane jest ukończenie choćby 21. roku życia. Banki zwracają również uwagę na nasze przychody.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne