Strona głównaBiznesGotowe spółki w Szczecinie

Gotowe spółki w Szczecinie

Rozpoczynając własną działalność, mamy możliwość wyboru jej rodzaju – czy będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka osobowa lub kapitałowa. Rodzaj działalności musi być oczywiście odpowiednio dobrany do jej charakteru, wielkości, przewidywanych wypłat wynagrodzenia, wielkości wpływów czy odpowiedzialności właściciela. W przypadku wyboru spółki mamy dwie możliwości.

Pierwszą jest oczywiście założenie nowej spółki, jednak to wiąże się ze sporą ilością potrzebnej dokumentacji, wizytach w urzędach (niektóre sprawy można załatwić przez Internet, jednak nie zawsze i nie wszystkie). Przede wszystkim oznacza to sporą utratą czasu – od momentu złożenia wniosku aż do możliwości działania na rynku mija kilka tygodni, nie mówiąc już o potencjalnej zdolności kredytowej. Zatem jaki mamy drugi sposób?

Kupno gotowej spółki w Szczecinie

Kupno gotowej spółki to w porównaniu do rozpoczęcia całego procesu jej zakładania od zera oszczędność czasu i przede wszystkim potrzebnej do tego dokumentacji. By kupić gotową spółkę, wystarczy tak naprawdę podpisać umowę w obecności notariusza i o zmianach poinformować odpowiednie urzędy, by dokonać potrzebnych korekt. Czas potrzebny na załatwienie wszystkich formalności to zazwyczaj 1-2, maksymalnie 3 dni i można działać. Kupić spółkę można nie tylko w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań. Świetnym przykładem są gotowe spółki w Szczecinie, których nie brakuje.

Gotowe spółki Szczecin – na co uważać dokonując transakcji?

O ile zaletą jest przejęcie gotowej, działającej spółki, ponieważ ma ona uregulowane wszelkie dokumenty i większą zdolność kredytową niż całkowicie nowa spółka, to potencjalnym zagrożeniem mogą być nieuczciwe oferty. Kupno spółki powinno odbywać się tylko przez zaufanych pośredników, najlepiej profesjonalne firmy, które zajmują się tym na co dzień i obsłużyły już setki klientów. Kupno spółki z niewiadomego źródła, od nieznajomej osoby z popularnego portalu aukcyjnego nie jest dobrym pomysłem.

Pamiętajmy, że w przypadku zadłużenia spółki, niewywiązania się z podpisanych wcześniej umów i rozpoczętej współpracy z innymi podmiotami czy zaległości wobec urzędu skarbowego lub ZUS nowy właściciel, czy akcjonariusz spółki może mieć sporo problemów. Dlatego spółki należy kupować tylko od sprawdzonych, rzetelnych firm, a po drugie zawsze można do umowy wnieść swoje zapisy. Jednymi z ważniejszych przypisów, które mogą ochronić kupującego przed odpowiedzialnością za czyny poprzedników, jest zapis o odpowiedzialności osoby sprzedającej za wszelkie zadłużenia, zobowiązania wobec ZUS i US czy rozpoczęte przed dniem sprzedaży transakcje, które zostały ukryte przez sprzedającego.

Pamiętajmy jednak, że sprzedający ponosi odpowiedzialność tylko za okres, kiedy rządził spółką. Jeśli okaże się, że kupił on spółkę i po miesiącu ją sprzedaje, a następnie wyjdzie, że jeszcze poprzedni właściciel sprzed 3 miesięcy nie wywiązał się z podpisanej z innym podmiotem umowy, mogą być już kłopoty. Dlatego lepiej współpracować z profesjonalnymi firmami, a nie podmiotami prywatnymi, których nie znamy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne