Strona głównaUncategorizedCo to jest gimbal? Jaki gimbal wybrać?

Co to jest gimbal? Jaki gimbal wybrać?

      Action-kamery, nie mają stabilizacji obrazu ze względu na zakres zastosowania. W takim przypadku można dodatkowo zakupić gimbal, aby ustabilizować proces fotografowania. W jednym meijscu w sieci można obserwować oferty wielu sprzedawców urządzeń tego rodzaju i wszystko na stronie internetowej Dhgate.nl Aby lepiej się zorientować, przeczytaj szczere opinie z DHgate tutaj.

Raczej, wszyscy zgodzą się, że oglądanie dowolnego filmu jest przyjemniejsze, gdy obraz nie drgnie. A “rozmyte” zdjęcie nie zachwyci wielu osób (chyba, że ​​nie zrobiono tego specjalnie, ale jest to mało prawdopodobne). Ciekawie czy, ktoś byłby w stanie jednoznacznie ustalić swoje ręce na jedną stałą pozycję przez co najmniej 10 sekund. I z kamerą, choć niewielką, ale wciąż mającą masę co najmniej 200-300 gramów. A jeśli aparat trochę poważny, półprofesjonalny, nie wspominając o bardziej zaawansowanych kamerach dla wideo.

I w zasadzie często zdarza się nagrywać, gdy jesteś w ruchu (np. tańcząc w klubie, na imprezie lub nawet na ulicy). Generalnie, chcąc nie chcąc, musisz pomyśleć o tym, jak utrzymać kamerę w jakiś sposób w jednej pozycji, przynajmniej na jakiś czas.

  • Oprócz tego, że jest używany jako wsparcie dla action-kamery, Gimbal może stabilizować, na przykład, lustrzankę cyfrową. W tym celu często są używane tak zwane pływające statywy, które w zasadzie funkcjonują w taki sam sposób, jak stabilizatow do filmowania.
  • Fizycznym wyjaśnieniem tego procesu jest to, że gimbal ma taką strukturę, w której korpus ma mechaniczny obrót o wysokiej precyzji i może się obracać we wszystkich kierunkach bez przenoszenia tego obrotu na cały system.

Obszary zastosowania Gimbal

Często wielu odwiedzających na różnych wystawach chcą zrobić jak najwięcej profesjonalnych zdjęć i filmów. Aby to zrobić, można użyć oddzielnych zestawów, które obejmują Gimbal. Do statyw pływającego na końcu którego znajduje się również mały zaszczepiacz do którego można przymocować kamere i tworzyć zdjęcia panoramiczne. Nawet podczas chodzenia, drgania są znacznie zredukowane, co pozwala uzyskać “spokojny” obraz wideo lub zrobić foto w dobrej jakości.

W międzyczasie chęć nagrywania filmów dla rodziny i przyjaciół podczas jazdy na rowerze lub podczas zajęć sportowych staje się coraz bardziej popularna. Ponieważ jednak wiele action-kamer nie ma zintegrowanego stabilizatora obrazu, zaleca się użycie Gimbal, aby ustabilizować wideo. Oczywiście, odpowiedni uchwyt okazuje się być nieco większy, ale w ten sposób można zrobić “stabilne” wideo nawet podczas zjazdu na rowerze.

Wiele stabilizatorów są wykonane specjalnie do mocowania na dronach. I chociaż niektóre drony mają wbudowane kamery, w większości przypadków nie są zbyt dobre. Dlatego wielu ludzi idzie w drugą stronę i kupuje sobie action-kamere z odpowiednim statywem. Ponieważ drone nie zawsze latają po linii prostej i stale się drgają w powietrzu, Gimbal będzie bardzo przydatny, ponieważ wygładza coraz inercyjne drgania powodowane przez aparat.

Zhiyun Smooth 4 stabilizator (gimbal) do smartfonów

Zhiyun Smooth 4 zmieni Twojego smartfona w profesjonalną kamerę, umożliwiając tworzenie niezwykle płynnych i pozbawionych drgań nagrań. Zintegrowany system sterowania ułatwia operowanie i ogranicza potrzebę korzystania z dotykowego wyświetlacza. Dzięki temu możesz z łatwością kontrolować urządzenie mobilne i gimbala, mając do dyspozycji świetnie współpracujące urządzenia. Korzystaj z przycisku szybkiego dostępu i twórz rewelacyjne, profesjonalne filmy!

FeiyuTech Vimble 2

Wygodne zmiany pomiędzy kamerą tylną a przednią

Wystarczy trzykrotnie nacisnąć guzik umieszczony pod kciukiem, by natychmiast przełączyć się pomiędzy tylną a przednią kamerą telefonu. To idealne narzędzie dla vlogerów oraz tych, którzy chcą na zmianę filmować siebie i to, znajduje się przed nimi. Płynnie, bez zbędnych cięć w montażu i bez dotykania smartfona.

DJI Osmo Mobile stabilizator (gimbal) do smartfonów

DJI Osmo Mobile to elektroniczny stabilizator obrazu dedykowany do smartfonów. Dzięki niemu uchwycisz każdą chwilę w najwyższej jakości a nagraniem podzielisz się od razu w internecie. Oprócz wydajnej 3-osiowej stabilizacji, która redukuje wszystkie niechciane drgania, wyróżnia go możliwość udostępniania filmów na żywo (stream) i funkcja automatycznego śledzenia celu. Ten komplet cech czyni go niezbędnym narzędziem dla aktywnych osób lubiących dzielić się swoimi przeżyciami z innymi.

Nadawaj na żywo

Można nagrać film i wysłać go znajomym po skończonej zabawie. Jednak dlaczego nie pozwolić im uczestniczyć w radosnych chwilach?

DJI zapewnia użytkownikowi funkcję streamingu, aby mógł łatwo dzielić się wrażeniami – na bieżąco. Działa to we współpracy z serwisami Facebook i Youtube. Gorąco polecamy wszystkim fanom dobrej zabawy!

Co wybrać?

Jak widać pod pojęciem gimbale kryje się bardzo wiele produktów do różnego typu zastosowań. Aby odpowiednio wybrać sprzęt dla siebie, należy zastanowić się nad kilkoma opisanymi wyżej funkcjami i charakterystyką sprzętu. Mimo wszystko najważniejszym pytaniem, które będzie głównie determinować nasz wybór jest to, co planujemy stabilizować – czy dysponujemy smartfonem, kamerką sportową, kamerą filmową, bezlusterkowcem, czy lustrzanką. Potem pozostaje nam tylko dobranie odpowiedniego udźwigu. Decyzja dotycząca najwygodniejszego sposobu pracy (uchwyt jedno- lub dwuręczny) oraz przejrzenie dodatkowych funkcji i ich znaczenia dla naszych potrzeb. Mam nadzieję, że ten tekst ułatwi Ci wybór gimbala dostosowanego do Twoich potrzeb.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne