Strona głównaUncategorizedBadanie wariografem w sprawach kradzieży

Badanie wariografem w sprawach kradzieży

Wariograf to urządzenie, dzięki któremu możliwa jest analiza fizjologicznych reakcji organizmu na bodźce zewnętrzne. poprzez pobudzanie emocji możliwe jest określenie i sprecyzowanie reakcji fizjologicznych takich jak: rytm serca, skoki ciśnienia, pocenie się, reakcje mięśni i inne. Wariograf znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach.

Głównymi obszarami pracy urządzania są sprawy kryminalistyczne, detektywistyczne, jak również sprawdzenie prawdomówności i lojalności pracowników lub osób związanych z danym środowiskiem. W jakich sytuacjach przydatne jest badanie wariografem? Przez kogo wykonywane są badania wariografem? Jakie umiejętności powinny posiadać osoby przeprowadzające badanie? Jak analizować i i interpretować wyniki?

Do czego najczęściej wykorzystywane są badania wariografem.

Dzięki funkcjom oraz możliwościom jakie daje wariograf, możliwa jest ocena stanu emocjonalnego, zachowań i reakcji fizjologicznych badanego. Urządzenie to wykorzystywane jest głównie w określaniu prawdomówności przez osoby podejrzane, związane z danym wykroczeniem lub przestępstwem.

Jednym z obszarów i niepożądanych działań, w wykryciu których pomocny może stać się wariograf jest kradzież. Badanie wariografem w sprawach kradzieży może wyjaśnić wiele sprzeczności i wątpliwości, jak również wskazać winowajcę. Sprawy kradzieży w małych firmach, dużych przedsiębiorstwa, w środowisku znajomy i rodziny to coraz częstsze przypadku, które wymagają precyzyjnego i szczegółowego dochodzenia. Dzięki wykorzystaniu wykrywacza kłamstw, w wiarygodny sposób można ocenić prawdomówność osób podejrzanych, a także wysnuć wnioski oskarżenia osoby winnej przestępstwa.

Kto przeprowadza badania wariografem oraz jakie umiejętności powinna posiadać osoba badająca.

Szczegółowe, precyzyjne i wiarygodne badania wariografem przeprowadzane są przez Instytut Badań Wariograficznych, który można znaleźć w internecie pod adresem wariograf.com.pl. Jest to zespół naukowców, biegłych sądowych, ekspertów z zakresu psychofizjologii, kryminologii, kryminalistyki oraz psychologii sądowej i behawiorystycznej. Celem i zadaniem Instytutu jest szerzenie wiedzy i wykorzystywanie jej podczas prowadzonych badań przy użyciu wykrywacza kłamstw. Osoby przeprowadzające test oraz analizujące wyniki badań powinny posiadać ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, jak również wykazywać się spokojem, opanowaniem i doświadczeniem. Instytut Badań Wariograficznych przeprowadza badania na terenie całej Polski, wykorzystując najnowsza technologię metodologiczną badań oraz doświadczenia i umiejętności ekspertów.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne