Strona głównaBiznesTworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Dziś każdy może stworzyć stronę internetową, niezależnie od poziomu wiedzy technicznej. Wiemy, że może się to wydawać skomplikowane, ale obecnie dostępne są narzędzia ułatwiające wykonanie zadania.

Strona internetowa może być tworzona na dwa sposoby: za pomocą edytora stron internetowych lub za pomocą WordPressa. Wiele osób używa edytorów stron internetowych do tworzenia stron internetowych. Dlatego wybór właściwego edytora stron internetowych jest niezwykle ważny. Każdy edytor odpowiada na różne potrzeby i tworzenie stron www za ich pomocą wygląda nieco inaczej. Następnym krokiem jest wybór nazwy domeny. Nazwa domeny jest częścią adresu URL (długi adres pojawiający się w pasku wyszukiwania przeglądarki), który identyfikuje stronę internetową. Upewnijmy się, że nazwa domeny odpowiada treści, do której użytkownicy będą mieli dostęp, gdy odwiedzą naszą stronę. Musi on być krótki lub łatwy do zapamiętania. Następnie wybierzmy szablon. Szablony zapewniają strukturę naszej strony internetowej. To one pozwalają na stworzenie atrakcyjnej strony internetowej bez konieczności zatrudniania projektanta. Szablony określają kolorystykę, układ nagłówka strony głównej i paska menu oraz szerokość zawartości witryny, dlatego ważne jest, abyśmy wybrali tę właściwą.

Niezależnie od tego, który edytor stron internetowych wybrałeś, będziesz miał do wyboru różne szablony projektów. Co do zasady, im lepszy plan, tym większy wybór szablonów, do których będziemy mieli dostęp. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników, którzy obecnie używają edytorów do tworzenia stron internetowych, jest bardzo prawdopodobne, że strony mogą być podobne. Przynajmniej musimy wypełnić wybrany przez nas szablon własną treścią, aby naprawdę się wyróżnić. Dostosowywanie może obejmować nowe strony do nawigacji, zmianę rozmiaru, kolorów i czcionki przycisków, dodanie nowych elementów, edycja galerii zdjęć. Po wybraniu i dostosowaniu szablonu, z pewnością będziemy chcieli opublikować i uruchomić swoją stronę internetową. Zawsze podglądajmy zmiany na swojej stronie internetowej przed ich publikacją.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne