Strona głównaBiznesTaśmy samoprzylepne wykorzystywane w biurach i na produkcji

Taśmy samoprzylepne wykorzystywane w biurach i na produkcji

Taśma pakowa samoprzylepna to produkt wykorzystywany głównie do pakowania paczek, przesyłek i  innych przedmiotów, małych i dużych rozmiarów. Także tych o trudnych, nierównych, chropowatych powierzchniach i niejednolitych kształtach. Jest idealnym zabezpieczeniem przed jakimkolwiek uszkodzeniem lub otwarciem pakunku nie tylko podczas transportu, ale również podczas ich przechowywania. Wiodącym na rynku producentem taśm pakowych jest Vibac, gdzie wykonywane są one z należytą starannością, z materiałów o wysokiej jakości, z wykorzystaniem najlepszego kleju jakim jest kauczuk naturalny, dzięki czemu zyskują niedoścignione właściwości. Przede wszystkim są odporne na rozrywanie i rozciąganie, na wilgoć i niskie temperatury nawet do minus 25 stopni, zachowując jednocześnie swoją wysoką kleistość nawet na niekształtnych podłożach. Vibac to taśmy jednostronnie klejące, na kleju akrylowym, z kauczuku syntetycznego, naturalnego lub modyfikowanego, trwałe, elastyczne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska, które zapewniają pakowanym towarom stabilność.

Ogólna charakterystyka taśmy pakowej.

Standardowy wymiar taśm pakowych to ok. 48 mm szerokości i od 50 do 66 mb długości. Sprzedawane przeważnie w rolkach (na szpulkach), detalicznie lub hurtowo, zależnie od potrzeb. Najczęściej występują w kolorze szarym, białym, brązowym, żółtym, zielonym i bezbarwnym akrylowym. Na każdej z taśm Vibac można umieścić różnego rodzaju nadruki czy loga, albo napisy ostrzegające przykładowo, że wewnątrz paczki jest szkło, co zwiększy czujność i ostrożność, a tym samym zmniejszy ryzyko zniszczenia poprzez potłuczenie.

Taśmy pakowe w praktyce.

Najczęściej służą do bezpiecznego transportu towarów, ale także do ich magazynowania. Najbardziej praktyczny sposób na wykorzystanie taśmy Vibac to umieszczenie przedmiotu w kartonie lub opakowanie go papierem, po to aby ułatwić sobie dalsze oklejenie taśmą, ale nie jest to konieczne bo z powodzeniem czynność tę wykonamy samodzielnie nawet w przypadku towarów o nieregularnych kształtach. Jeśli pakowanie dotyczyć będzie pojedynczych paczek o małych i średnich wymiarach, to do bezproblemowego oklejenia wystarczą nam własne ręce. Natomiast przy większej ilości paczek i o większych gabarytach, wspomóc się można bardziej zmechanizowanym urządzeniem, takim jak dyspenser, który sprawdza się najbardziej w halach, sklepach i magazynach. Jest to metalowy przyrząd z plastikową rączką, wyposażony w regulację naciągu taśmy i hamulec, co ułatwia pakowanie i jednocześnie oszczędza nasz czas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne