Strona głównaBiznesPrzyszłościowe inwestycje, o których mogłeś nie wiedzieć

Przyszłościowe inwestycje, o których mogłeś nie wiedzieć

Kiedy kryptowaluty zaczęły pojawiać się w przestrzeni publicznej, wiele osób zignorowało je, uznając za kolejny przelotny trend. Ponad dziesięć lat później, e-monety stają się coraz bardziej popularne i chętniej używane, jednak wiele osób nadal niewiele o nich wie. Warto rzucić chociaż na nie okiem, aby nie ominął nas następny wielki przełom.

Przełomowa innowacja

Jako pierwszą i największą z kryptowalut uznaje się Bitcoina, stworzonego w 2008 roku. Ta kryptomoneta była sensacją pod wieloma względami, zaczynając od otwartoźródłowego oprogramowania i tajemniczego twórcy, Satoshiego Nakamoto, po zastosowanie technologii blockchain. Szczególnie ten ostatni aspekt okazał się szczególnie ważny dla popularyzacji kryptowalut, ponieważ ta technologia okazała się być bardzo bezpieczna, szybka i użyteczna w wielu innych aspektach, niż tylko jako zapis transakcji – i to do tego stopnia, że duże firmy już zaczęły stosować je w swoich codziennych praktykach.

Kolejna rewolucja przemysłowa dzieje się tu i teraz, na naszych oczach i w naszych miastach. Pora, aby przestać uciekać przed blockchainem i kryptowalutami, ponieważ one już są wszędzie wokół i mają do zaoferowania znacznie więcej, niż może się nam wydawać.

Litecoin – pieniądze przyszłości

Litecoin, podobnie jak pierwsza kryptowaluta dąży do zastąpienia tradycyjnej waluty wirtualnymi pieniędzmi. Jednak w przeciwieństwie do swojego archaicznego poprzednika, Litecoin miał okazję uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski. Udało mu się to, bowiem jest nie tylko szybszy, ale również bezpieczniejszy i bardziej przyjazny użytkownikom, a od niedawna oferuje nawet karty płatnicze. Wszystko to, opierając się na transparentnym kodzie. Nowi użytkownicy mogą również otrzymać pomoc od przyjaznej społeczności na jednym z wielu forów dotyczących tej kryptowaluty.

Litecoin może nie być najpopularniejszą alternatywą dla tradycyjnego pieniądza, ale bez problemu można znaleźć dużo kursów, pomagających go dogłębnie zrozumieć. Dla kompletnego laika jednak nawet przejście na korzystanie z tak przyjaznej e-monety może wydawać się skomplikowane. Dlatego najlepiej wybrać kurs łączący teorię z praktyką, jak pakiet Twój Litecoin, dostępny przez platformę The Best Vouchers. Może on nawet posłużyć za prezent dla drugiej osoby, aby wspólnie rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami.

Ethereum – bez zbędnych pośredników

Ethereum ma zupełnie inne zastosowanie niż Litecoin i inne e-monety. To kryptowaluta używana na platformie służącej do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, zwanych Dapps (od Decentralized Applications). Opierają się one na sieci blockchain, co pozwala na pominięcie pośredników lub wyeliminowanie centralnych serwerów. Platforma Ethereum pozwala m.in. na programowanie tak zwanych “inteligentnych kontraktów” (smart contract), czyli prostych umów korzystających z sieci blockchain. Dzięki temu można zawierać samoregulujące się umowy, które ograniczają potrzebę wprowadzania kosztownego, zbędnego i zawodnego czynnika ludzkiego.

Jak już wspomnieliśmy, Ethereum różni się znacznie od wiodących kryptowalut, ponieważ służy innemu celowi. Dlatego też korzystanie z niej wymaga nauczenia się innych umiejętności. Na szczęście, tak samo jak w przypadku wspomnianego wyżej Litecoina, The Best Vouchers również oferuje kurs wprowadzający w temat korzystania z Ethereum i inteligentnych kontraktów, dzięki którym zdobędziesz potrzebną wiedzę. Później możesz śmiało wypróbować ją w praktyce dzięki bonusowym jednostkom dołączonym do zestawu za darmo.

Bez względu na to czy uznamy kryptowaluty za drogę ku lepszej przyszłości, czy jedynie ciekawy trend, zdecydowanie warto zanurzyć się w ich świat i nauczyć się ich podstaw. Istnieje wiele kursów, które mogą pomóc w tym na każdym etapie zapoznania z e-monetami i technologią blockchain. Jednak trzeba mieć na uwadze, aby korzystać z zaufanych źródeł. Kryptowaluty przyciągają duże zainteresowanie, które nie zawsze jest podszyte czystymi intencjami. Mimo to, a może właśnie przez to, wiele osób upatruje w nich szansę na dalszy rozwój technologiczny, który może potencjalnie ułatwić nam życie. Warto więc zainteresować się nimi już dziś, zanim okaże się, że cały świat jest krypto, a my zostaliśmy daleko w tyle.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne