Strona głównaUncategorizedOprogramowanie dla firmy - gotowe czy dedykowane?

Oprogramowanie dla firmy – gotowe czy dedykowane?

Każda firma prowadząca działania w środowisku internetowym staje przed decyzją wyboru narzędzi IT. Pierwszy istotny dylemat jest następujący: czy postawić na gotowy, sprawdzony produkt o uniwersalnych właściwościach, czy też ryzykować stworzenie oprogramowania na zamówienie? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W wypadku gotowych rozwiązań zyskujemy początkowo większą przewidywalność i mniejszy koszt, ale w drodze implementacji możemy natknąć się na wiele problemów związanych z niedostosowaniem danego systemu do potrzeb przedsiębiorstwa.

Software house, czyli firma tworząca oprogramowanie może zaprojektować dla nas narzędzia szyte na miarę. Największą zaletą takiego rozwiązania jest bliskie idealnemu dostosowanie funkcjonalności narzędzi IT do naszych oczekiwań. Zakres usług tworzenia oprogramowania można sprawdzić np. tutaj: davinci-studio.com. Mamy wówczas dużo większe możliwości personalizacji oprogramowania według preferencji użytkowników, a firma programistyczna powinna nam w tym pomóc poprzez konsultacje i odpowiednie postawienie wymagań dla nowej aplikacji. Jest to bardzo ważne z perspektywy wdrażania nowych systemów informatycznych w przedsiębiorstwie. Przyzwyczajenia pracowników często bywają przeszkodą w sytuacji wprowadzania gotowych rozwiązań, które oferuje branża IT. W przypadku tworzenia nowego programu mogą się okazać dla nas wskazówką do jego odpowiedniego zaprojektowania. Inną zaletą oprogramowania dedykowanego jest to, że można je rozbudowywać zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami firmy. Zwykle też klient nabywa prawa do kodu źródłowego i może rozwijać swój system we współpracy z dowolnym partnerem, co uniezależnia nas od dostawcy.

Decydując się na stworzenie oprogramowania na zamówienie podejmujemy wprawdzie pewne ryzyko – będziemy jego pierwszymi użytkownikami, co oznacza, że pewne błędy w działaniu mogą jeszcze wyjść na jaw. Potrzebujemy też więcej czasu na budowę oprogramowania i jego wdrożenie. Natomiast korzyści wynikające z dostosowania systemu do potrzeb firmy zwykle rekompensują początkowe trudności.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne