Oxandrolon czy warto

0
173

Oxandrolon (zwany także Anavarem) jest stosunkowo bezpiecznym sterydem anabolicznym. Ponieważ jego zażywanie nie przynosi natychmiastowych spektakularnych efektów, często jest niedoceniany. Tymczasem ma on wiele plusów. Dlatego planując wspomaganie się suplementami warto brać go pod uwagę, czy to jako jedyną substancję, czy skojarzoną z innymi specyfikami.

Czym jest i jak działa Oxandrolon

Oxandrolon należy do doustnych sterydów i jest zmodyfikowanym DHT. Ma właściwości anaboliczne, a przy tym niewielkie działanie androgenne. Dzięki temu jest chętnie stosowany przez kobiety. Ma niewiele skutków ubocznych, które rzadko występują, wiec można go bezpiecznie stosować bez obawy o swoje zdrowie. Ponieważ nie przekształca się w estrogen, nie wywołuje skutków związanych z nadprodukcją tego hormonu, takich jak zatrzymywanie wody czy ginekomastia.

Początkowo Oxandrolon stosowany był jedynie w medycynie. Dzisiaj wykorzystuje się go wspomagająco w walce z AIDS, osteoporozą, chorobami nowotworowymi i innymi schorzeniami. Nie powoduje zahamowania wzrostu, więc może być podawany nawet dzieciom. Dawki lecznicze są zazwyczaj mniejsze niż dawki używane przez sportowców.

Oxandrolon często stosowany jest przed zawodami, bo zwiększa siłę ciała nie zwiększając masy. Przyspiesza spalanie tłuszczu, szczególnie z okolic brzucha i tułowia. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej diety żeby utrwalić efekty jego używania.

Przy krótkotrwałym stosowaniu Oxandrolon nie obciąża wątroby, ale oczywiście w przypadku dłuższego używania tego sterydu należy przeprowadzić testy wątrobowe. Zazwyczaj jeden cykl stosowania Oxandrolonu to od 4 do 8 tygodni. Obecność substancji szybko znika z organizmu. Wystarczą do tego 3 tygodnie. Jednakże efekty jego stosowania pozostają na dłużej, również gdy używany jest wraz z innymi sterydami, gdyż wzmacnia ich działanie.

Oxandrolon powinien być przyjmowany raz dziennie, najlepiej rano, w dawce od 30 mg do 60 mg dla mężczyzn i od 5 mg do 15 mg dla kobiet. Czasami, dla uzyskania szybszego efektu, sportowcy stosują ten steryd w dawkach wyższych niż zalecane. W takim wypadku jednak lepiej pozostać przy niższej dawce i połączyć Oxandrolon z inną substancją, np. z metenolonem.

Oxandrolon należy do drogich specyfików. Dlatego niektórzy przyjmują małe dawki w krótkim okresie czasu, co oczywiście nie przynosi efektów. Ze względu na wysoką cenę, Anavar jest często podrabiany. Decydując się na jego stosowanie, należy korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł dystrybucji.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/