Anapolon przyrosty

0
122

Wielu kulturystów stosuje doustne środki pomagające zwiększyć przyrost masy mięśniowej. Skuteczność zażywanych specyfików różni się, ale zależy też w dużym stopniu od programu treningowego, diety oraz indywidualnych predyspozycji ćwiczącej osoby. Jednym z bardzo popularnych specyfików jest anapolon. Czym jest ten suplement?

– powstał na bazie oxymetholonu

– należy on do grupy środków sterydowych, zwiększających wydajność oraz masę mięśni.

– stosowany był przy zaniku mięśni oraz silnej niedokrwistości

– to jeden z podstawowych suplementów pomagających kulturystom zwiększyć przyrost masy mięśniowej.

Warto także wiedzieć, że właściwe działanie anapolonu zależy w dużej mierze, jeśli nie przede wszystkim, od diety zażywającej go osoby.

Jak prawidłowo się odżywiać stosując anapolon?

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze w diecie różni się między poszczególnymi osobami w zależności od ich trybu życia oraz indywidualnych cech. Kulturyści, trenujący intensywnie na siłowni, powinni zwrócić szczególną uwagę na ilość białka oraz węglowodanów przyswajanych z pożywieniem oraz na odpowiednią ilość zdrowych kwasów tłuszczowych. Dieta powinna zatem być bogata w białko, ale za duża podaż tego składnika może również prowadzić do niepożądanych efektów. Jednym z nich jest spadek produkcji niektórych hormonów, a w szczególności testosteronu. To może doprowadzić do obniżenia formy oraz braku przyrostu masy mięśniowej. Stąd też często suplementacja anapolonem jest także wspomagana przyjmowaniem męskich hormonów. Zalecane spożycie białka to około 1,2 do 2,2 gramów na kilogram masy ciała. To, jak wiele białka potrzebujemy w rzeczywistości zależy już od naszych indywidualnych predyspozycji. Osoby, które nie mają problemów z przyrostem masy mięśniowej, mogą spożywać ilość białka z górnej granicy podanej normy. Dobre źródła zdrowego białka to na przykład drób, jajka, ryby oraz wołowina czy nabiał. Jeśli chodzi o roślinne źródła tego pierwiastka, najlepsze będą rośliny strączkowe, orzechy oraz pestki. Niezbędne są również zdrowe tłuszcze w diecie, najlepiej pochodzące z naturalnych olejów oraz ryb morskich. Węglowodany z kolei możemy spożywać w większej ilości przed treningiem, ale nie poleca się nadmiaru węglowodanów w posiłkach spożytych przed snem. Stosując anapolon należy także ściśle trzymać się zalecanej dawki, ponieważ przedawkowanie tego specyfiku (jak również innych podobnych suplementów) może prowadzić do obciążenia wątroby.

Gdzie kupić anapolon?

Suplementy diety są już podstawowym produktem sprzedawanym w sklepach dla kulturystów. Jeżeli nie możemy udać się do sklepu stacjonarnego w naszej okolicy wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać „anapolon sklep” i wyświetli się nam cała lista sklepów internetowych. Pamiętajmy jednak,że suplementy diety najlepiej kupować u sprawdzonych sprzedawców.

Źródło: http://najlepszekoksy.com/